29 березня у приміщенні міської ради відбулося засідання постійної депутатської комісії з охорони здоров’я та екології, на якій чільне місце було відведено звіту про роботу відділення екстреної допомоги та його співпраці з іншими відділеннями Володимир-Волинського ТМО. 

З доповіддю по даному питанню виступив головний лікар «Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Степанович Куц.

На засідання, окрім депутатів, були запрошені головний лікар Володимир-Волинського ТМО Олександр Клачук, завідуючий відділенням  екстреної медичної допомоги в нашому місті Микола Бранчук та представники місцевих ЗМІ. 

Виступ Олега Степановича підкріплювався слайдами, тому присутні мали змогу не тільки вслухатися в основні показники, здобутки та проблеми, а й наочно познайомитися із обладнанням, автотранспортом та приміщеннями, де розташований комунальний заклад Волині.

З доповіді стало відомо, що на Волині діє 18 районних відділень екстреної допомоги, у тому числі Володимир та Устилуг, в яких працює 71  бригада. Кожний із 107 автомобілів цієї служби обладнаний навігатором, відео реєстратором, мобільним зв’язком, кардіографами та дефібриляторами, завдяки чому вдалося вчасно діагностувати інфаркт у 489 випадках.

Окремо зупинився головний лікар  на оперативності прибуття до місця виклику, піддавши критиці практично усі дороги не тільки району, а й нашого міста. Про це неодноразово озвучувалося у зверненнях, які були адресовані міському голові Петру Саганюку та голові РДА.

Окрім того, Олег Степанович звернув увагу на чисельність викликів, навівши в приклад Устилуг, де за добу в середньому поступає по 8 викликів на «103». Це негативно впливає на загальну статистику і навіть ставить під сумнів ефективність амбулаторного лікування хворих. Та й сімейна медицина повинна якось перебудувати свою роботу так, щоб хворі за будь-яких причин не викликали швидку допомогу, а зверталися за кваліфікованою допомогою лікарів.

Після виступу було піднято ще кілька питань, одне з яких стосувалося заробітних плат. Як стало відомо, водії швидкої допомоги отримують практично таку ж зарплату, як головний лікар ТМО. Цікавилися присутні депутати також і вартістю виклику, бо на лікування одного стаціонарного хворого держава, як не крути, виділяє мізер. Як з’ясувалося, за те, що бригада екстреної медичної допомоги прибуде до хворого на виклик, держава витрачає 35 гривень.

На завершення звіту перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук подякував головному лікарю «Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф»  пану Куцу за змістовну презентацію  закладу та запевнив, що усі проблемні питання, пов’язані з покращенням якості доріг та обслуговуванням хворих, перебуватимуть на постійному контролі у міської влади. Для прикладу навів той факт, що вже сьогодні розпочато ремонт дорожнього покриття біля ТМО.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!