До кінця року у рамках амністії за «законом Савченко» на Волині звільнять близько сотні людей, які перебувають у місцях позбавлення волі. Про це повідомили під час сесії Луцької міської ради 30 березня.

Зокрема, у начальника Управління державної пенітенціарної служби Олександра Герасимчука поцікавилися, скільки засуджених на Волині потрапляють під амністію за законом №2118, відомим, як закон Савченко, пише ВАР.

 Герасимчук зазначив, що під дію закону вже потрапили 72 особи,а до кінця року їх кількість сягне 500. Водночас він наголосив, що закон не обов’язково означає звільнення із місць позбавлення волі, а може також означати скорочення терміну перебування в ув’язненні.

Герасимчук уточнив, що звільняться із місць позбавлення волі в області близько ста осіб.

Нагадаємо, Президент Петро Порошенко підписав так званий «закон Савченко», який передбачає зарахування одного дня попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

Парламентарі, які працювали над цим законом, переконані що його прийняття обгрунтоване необхідністю забезпечення соціальної справедливості, практичної реалізації принципу презумпції невинуватості, припинення негативної практики тривалого утримання в слідчих ізоляторах осіб на стадії досудового розслідування кримінальних проваджень. А також необхідністю розвантаження вітчизняних слідчих ізоляторів, що одночасно поліпшить умови перебування там тих людей, які не будуть звільнені після прийняття законопроекту.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!