Відтак командування оперативного командування «Захід», Волинський обласний військовий комісаріат готові сприяти налагодженню механізму укладання контракту з особами, щодо яких здійснюється кримінальне провадження. Тож кримінальне провадження автоматично закривають за умови підписання контракту на проходження військової служби у Збройних силах України, – повідомляють у відділі інформаційної політики облдержадміністрації.

Наявність ряду кримінальних проваджень відносно військовослужбовців підтверджує військовий прокурор Луцького гарнізону Євген Давидов:

Слідчі прокуратури гарнізону з метою всебічного, повного та неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення працюють індивідуально з кожним військовослужбовцем задля встановлення об’єктивних обставин, викладених у повідомленнях як командування військової частини, так і рівненського загального відділу військової служби правопорядку. Жодного військовослужбовця, який добровільно прибув до військової прокуратури Луцького гарнізону затримано не було. І навіть не ставилося питання про його затримання взагалі, а навпаки прокуратура роз’яснює порядок надання доказів у разі їх наявності, які спростовують факт самовільного залишення військової частини.

Варто зазначити, що прокуратурою були встановлені такі факти, що свідчили – ряд військовослужбовців помилково занесли до списків тих, які самовільно залишили військову частину. В таких випадках відповідні кримінальні провадження закривали. Загалом упродовж 2014-го та 2015 років закрили 20 кримінальних проваджень відносно 137 осіб.

Нагадаємо, що обласний військовий комісаріат здійснює набір на військову службу за контрактом віком від 18 до 60-ти років. Громадяни, які виявили бажання укласти контракт, подають заяви до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрації місця проживання, а військовослужбовців строкової служби – рапорти на ім’я командирів військових частин із проханням прийняття їх на військову службу за контрактом.

Строки укладання контрактів для осіб офіцерського складу становить 3 роки, для осіб офіцерського, сержантського та старшинського складу – від 3-х до 5-ти років. У разі, якщо військовослужбовець строкової служби відслужив не менше 11-ти місяців, він має право укласти контракт на 6 місяців або до кінця особливого періоду. Такий же контракт може укласти демобілізований, який був призваний у Збройні сили України за мобілізацією та звільнений в запас.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!