З 1 квітня в Україні стартує нерестова заборона на виловлювання риби та сезон тиші для диких тварин і, відповідно, вводяться штрафи для порушників цієї заборони. Про це заявив голова Державного агентства рибного господарства Ярема Кузнєцов, повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.

За його словами, тривалість нерестової заборони в середньому становить 10-12 тижнів і різниться в залежності від регіону. Терміни нерестової заборони на 2016 рік вже визначили 19 областей України, серед яких і наша Волинська.

«За вчинення браконьєрського вилову риби мережевими, колючими знаряддями лову, електрострумом, вибухівкою і таке інше або забороненими знаряддями передбачена адміністративна (розмір штрафу становить для громадян 340 – 680 грн, для посадових осіб 510 – 850 грн) і кримінальна відповідальність (розмір штрафу 3400 – 6800 грн, або позбавлення волі на строк до трьох років), з конфіскацією знарядь і засобів лову, та незаконно добутих водних біоресурсів», – йдеться у повідомленні.

Крім того, за кожну незаконно виловлену рибу, незалежно від її розміру, нараховується розмір заподіяної шкоди (наприклад: сом – 425 грн., щука – 340 грн., судак – 510 грн., лящ – 170 гривень).

Відповідно до останніх змін у законодавстві (квітень 2015 року), у період масового розмноження диких тварин, з 1 квітня до 15 червня, забороняється проведення робіт та заходів, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, проведення вибухових робіт, феєрверків, санітарних рубок лісу, використання моторних маломірних суден, проведення раллі та інших змагань на транспортних засобах).

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!