Нещодавно, на багатьох українських сайтах новин, з’явилася тривожна інформація, про те, що допомога при народженні дитини в 2016 році в Україні, буде якщо не скасована, то принаймні розмір виплат буде суттєво зменшений. І при цьому майже всі ЗМІ зсилалися на те, що Мінфін вже підготував деякі зміни до держбюджету України на 2016 рік, щодо скасування одноразової допомоги.

Проте, інформація щодо скасування дитячих виплат – не підтвердилася, оскільки нещодавно її офіційно спростував сам міністр соцполітики Павло Розенко.

Ще невідомо чи будуть цьогоріч збільшені виплати на дитину, але, попередньо, підвищення таке було заплановано на квітень. Але чи буде воно затверджене, чи ні – покаже час.

Таким чином, державна допомога 2016 при народженні дитини, має наступний розмір: незалежно від того, якою за рахунком народиться дитина (першою, другою або третьою), розмір виплати при народженні дитини в 2016 році становитиме 41 280 гривень. При цьому одноразова допомога, відразу після народження складе 10320 гривень, а далі протягом 3-ьох років, буде виплачуватися сума, що залишилася, в розмірі 860 гривень на місяць.

Щоб отримати соціальну допомогу на дитину, слід протягом 12 календарних днів, після народження дитини, одному з батьків (опікунів) звернутися у відділ соцзахисту населення за місцем реєстрації. І при цьому слід заздалегідь підготувати наступні документи: заяву, оригінал і копію свідоцтва про народження дитини, ідентифікаційний номер та паспорт, банківські реквізити, на які будуть перераховуватися дитячі гроші.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!