Стабілізаційна дотація із державного бюджету для фінансування волинських закладів професійно-технічної освіти становить 15 мільйонів гривень.

Про це пише Конкурент.

Міністерство фінансів України виділило з державного бюджету 500 мільйонів гривень стабілізаційної дотації на фінансування професійно-технічних училищ в областях. Згідно з інфографікою, прикріпленою до поста глави Мінфіну Наталії Яресько у соціальній мережі Facebook, Волинська область у розподілі отримала 15 мільйонів гривень.

Міністр фінансів переконана, що проблема фінансування ПТУ є не настільки серйозною, «як її змальовують».

«Більшість громад відповідально поставилися до своїх нових обов’язків, отриманих разом із більшими можливостями по наповненню та розпорядженню місцевими бюджетами в процесі децентралізації», – зазначає Яресько.

 

Як пригадуєте, початок року став сильним ударом для представників профтехосвіти, адже їх зняли з державного фінансування, перевівши на місцеве. Окрім того заклади професійно-технічної освіти у 2016 році опинилися у подвійному підпорядкуванні. Тобто навчальні плани, вказівки щодо набору студентів, а також інші накази-рекомендації надходили до ПТУ з Києва, а кошти на життєзабезпечення закладів профтехосвіти мали виділятися з місцевих бюджетів.

Нагадаємо, Верховна Рада України 25 грудня 2015 року ухвалила закон України про державний бюджет на 2016 рік. У законі зазначалося, що фінансування професійно-технічної освіти лягає на бюджети місцевих рівнів. Однак у багатьох місцевих бюджетах недостатньо коштів для забезпечення фінансування ПТУ. У зв’язку з цим Верховна Рада 4 лютого 2016 року ухвалила два закони, що вносять зміни до Бюджетного кодексу та бюджету України, які повертають практику фінансування професійно-технічної освіти з бюджетів областей і державного бюджету.

Проте, Президент України Петро Порошенко наклав вето на ухвалений Верховною Радою України закон щодо фінансування професійно-технічної освіти.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!