Народний депутат України Антон Геращенко планує внести на розгляд Верховної Ради законопроект про посилення покарання за водіння в нетверезому стані. Грошовий штраф пропонується замінити суворим покаранням – арешт на 15 діб.

«Сьогодні суд може вибрати цей запобіжний захід (арешт), але він його не вибирає, віддаючи перевагу штрафу 3400 гривень, що не зупиняє порушників. Я пропоную виключно норму арешту, але за умови, що в організмі людини буде зафіксовано 0.3 проміле алкоголю. Це європейська норма…», – сказав Геращенко в ефірі Еспрессо.TV.

У чинній редакції КУпАП (ст. 130) за керування транспортним засобом в стані алкогольного, наркотичного або іншого сп’яніння, а також під дією ліків, які впливають на швидкість реакції людини, передбачений штраф в розмірі 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3400 грн).

Також можливий адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб. За повторне порушення водієві загрожує позбавлення права керування транспортними засобами на строк від двох до трьох років або адміністративний арешт від десяти до п’ятнадцяти днів з оплатним вилученням транспортного засобу чи без такого.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!