Мабуть, уже давно всі звикли до того, що у будь-якому куточку нашого старовинного міста можна зустріти людину з мольбертом, адже 15 років поспіль початок літа, окрім інших подій, знаменувався пленером художників. 

Добрим другом та щорічним меценатом для пленеристів завжди був директор ТзОВ «Гербор-Холдинг» Олег Борбелюк, який цьогоріч запропонував організатору та натхненниці заходу Зінаїді Петровс надати пленеру нового дихання. Відтак, закипіла робота – на запрошення Зінаїди Мстиславівни до спільної творчої праці зголосились місцеві митці: Микола Черняк, Дмитро Свірін, Ольга та Наталія Щербіни, Костя та Надія Яцини, які ось уже третій рік як проміняли гамірний Львів на спокійне розмірене життя у Володимирі-Волинському, з Любомля приїхала постійна учасниця володимирських пленерів Наталія Блонська, звичайно, ж зібралась уся творча родина Зінаїди Петровс, обоє синів якої чудово малюють. Кілька днів на збори, закупівля матеріалів і ось ця дружна компанія вирушила у п’ятницю вранці на озеро Світязь, де практично дві доби провела за написанням картин на туристичній базі підприємства «Гербор-Холдинг». Пленеру дали назву – «Арт-лайн».

Після звичних для учасників пленеру міських пейзажів широта і невимовна краса Світязя захопила усіх з перших хвилин, та погода внесла у плани свої корективи. Важкі хмари закрили сонце, одночасно відібравши у теплих блакитних хвиль такі дорогоцінні для художників гру кольорів та блиск водного плеса, а поривистий вітер з озера взагалі зносив встановлені полотна. Тож, частину роботи виконували уже в приміщенні, але від цього твори гіршими не стали. Крім того, завзяті митці узялись за наступні картини – натюрморти, на яких оживали червоні троянди, що неподалік оповили стіни старовинної 170-річної Петропавлівської церкви, та ніжні рожеві півонії, що квітли на клумбах обійстя.

А вже в ході роботи могли поговорити про мистецтво, поділитись своїми творчими секретами та планами. Зінаїда Петровс розповіла про те, як їй вдається поєднувати професії художника та психолога, працюючи зі своїми талановитими учнями. Про лікувальний вплив мистецтва на душу людини говорив і її син Микола, котрий зовсім недавно повернувся з АТО. Цікаву методику забігати у картинах на кілька років уперед, поєднувати дійсність з фантазіями продемонструвала Надія Яцина. Доречі, виставка цієї художниці уже цими вихідними відкриється у культурно-мистецькому центрі міста, тож усі охочі зможуть оцінити її твори у різних техніках виконання. А ще увечері митці зібрались у вітальні, де Ольга Щербіна, відклавши пензлі та узявши до рук гітару, чарувала усіх знайомими та новими піснями.

Два дні пролетіли як одна мить… Півтора десятка довершених картин утворили справжній вернісаж краси, позитиву та гарного настрою. І хоч пленер аж ніяк не передбачає змагань митців між собою, все ж одна картина зібрала найбільше симпатій глядачів. Відтак, грошовий приз у розмірі 500 гривень від директора ТзОВ «Гербор-Холдинг» Олега Борбелюка вручив Дмитру Свіріну депутат міської ради Максим Клим’юк. Пейзаж Дмитра скидався радше на світлину – так тонко і точно передав художник красу озера Світязь. До слова, колеги-митці також якими тільки епітетами не обдаровують Діму Свіріна – називають його чуттєвим, сучасним, європейським, обдарованим художником з особливим відчуттям кольору та гармонії.

Надіємось, що відтепер «Арт-лайн» щороку знаходитиме нових друзів, даруватиме море вражень та гуртуватиме навколо себе творчих і талановитих.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!