У 2017 році збільшаться лікарняні та добові, але можуть урізати деякі соціальні допомоги.

Про це повідомляє видання «Сегодня».

Народжувати і хворіти українцям стане вигідніше. Внаслідок зростання мінімальних зарплат до 3200 грн і зростання прожиткового мінімуму (ПМ) з 1 травня і 1 грудня розмір багатьох виплат, розрахунок штрафів і зборів також зміняться.

Крім лікарняних, декретних, “родових” і допомоги для матерів-одиначок, збільшено вдвічі добові витрати відрядженим. Тепер по Україні мінімальна сума “на життя”, не підтверджена документами, становить 320 грн. А на витрати при поїздці за кордон заладено 80 євро – в гривнях, за курсом Нацбанку на день видачі добових (приблизно 2400 грн).

Зі слів експертів, бюджет в результаті заощадить. Як пояснив президент Украналітцентру Олександр Охріменко, виплати, як і раніше, нараховуватимуть, виходячи з доходів родини. Тому, наприклад, якщо мати-одиначка з п’ятирічним сином заробляє 3200 грн, то їй жодну допомогу від держави тепер можуть не призначити, оскільки ПМ 1600 грн, а дитини – 1355.

“Збільшення вдвічі мінімальної зарплати і залишення колишніми прожитковий мінімуму на ділі означає суттєву економію для держбюджету, оскільки доходи родини не зміняться. Тільки після зростання мінімальної зарплати багатьом малозабезпеченим допомагатиме не держава, а роботодавець”, – говорить Охріменко.

Як повідомлялося раніше, З нового року набирає чинності законопроект №5130 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, згідно з яким мінімальна заробітна плата підвищиться до 3 200 гривень.

При цьому протягом всього 2017 року розмір мінімальної заробітної плати вже не буде змінюватися в залежності від перегляду прожиткового мінімуму.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!