В Україні за останні кілька років кількість одержувачів субсидії зросла у понад десять разів. Зважаючи на це, Кабмін прийняв рішення “реформувати” субсидії. Згідно з новим документом, в травні в знижці відмовили тим, у кого є борги за комуналку як мінімум за два місяці.

Ще одне важливе нововведення – незаконно використану знижку доведеться в повному обсязі повернути державі. Наприклад, якщо сім’я приховала додатковий дохід, після “викриття” доведеться не тільки платити за комуналку по повній, але і повернути субсидію.
Коли втрачається право на одержання субсидії?
1.Покупка вартістю понад 50 тисяч гривень. У постанові Кабміну уточнюють, що до покупок відноситься: придбання земельної ділянки, квартири або будинку, машини, будівельних матеріалів, витрати на ремонт житла або транспорту. При цьому правило стосується не тільки покупок, але і оплати послуг і медичних операцій, наприклад, корекції зору (виняток лише для операцій, необхідних для “забезпечення життєдіяльності”). Проте кожний окремий випадок за заявою субсидіанта можуть розглядати комісії в органі соціального захисту за місцем проживання. Для цього треба подати заяву та необхідні документи.
2. Приховали додатковий дохід, наприклад, від здачі квартири в оренду. Як говориться в урядовій постанові, йдеться про всі незадекларовані доходи. Щоправда, в Мінфіні наголосили, що ловити “за руки” бабусь, які продають власноруч вирощені овочі, не будуть.
3. Заборгованість за комуналку як мінімум за два місяці.
Як зазначає заступник начальника Володимир-Волинського районного управління соціального захисту населення Наталія Нужина, в районі одержують субсидію 4500 сімей, у тому числі 774 – на тверде паливо та послуги ЖКП. Усі, хто одержував субсидії, мають право на їх автоматичне продовження з 01 травня 2017 року. Поряд з тим десятьом отримувачам субсидій доведеться повертати кошти, оскільки в деклараціях не вказали покупки більше 50 тисяч гривень.
Нині продовжується кампанія подачі заяв на так звану монетизацію зекнономлених коштів за газ (100 м.куб) та електричну енергію (150 кВт). Таким правом, згідно інформації Волиньгазу, можуть скористатися 1540 жителів району. Ще 12 – мають право отримати кошти за електроенергію, яка використовується для опалення житла. Станом на 04 липня вже подано 690 заяв, з яких – 9 на монетизацію зекономленої електричної енергії. Ось тільки коли і яким чином економія коштів монетизується – відповіді поки що ніхто не наважується надати.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!