Володимир-Волинський завжди славився видатними особистостями. Зокрема тими, хто віддався спорту та здобуває перемоги на різноманітних спортивних змаганнях, чемпіонатах та олімпіадах.
27 червня в німецькому Дортмунді відбувся Чемпіонат Європи з трьох стилів боротьби серед юніорів, в якому брала участь 18-річна володимирчанка Дарина Туровчук. За результатами змагань Дарина посіла п’яте місце. І хоча воно не є призовим, проте сам факт того, що представник із невеличкого містечка брав участь у такого рівня змаганнях, вже вартує уваги.
Дарина народилася у селі Зоря у родині селян. Навчалася разом зі своїми ровесниками у школі, любила малювати. Навіть відвідувала художню школу, де оволодіти майстерністю художника допомагав їй Адам Михалик. Поряд з тим любила спорт. Не дивно, що учитель фізкультури неодноразово її відбирав для різноманітних змагань по футболу, волейболу та бігу на далекі дистанції.
Початком переходу на професійний рівень у спорті стало відкриття спортивного гуртка в селі Зоря. Спершу заради цікавості Дарина навідалася на одне із тренувань. Дивлячись на те, як вправляються у вільній боротьбі хлопці, згодом й сама вирішила цьому навчитися. Тим більше, що на перших порах їй було з ким змагатися, оскільки дівчата також відвідували спортивний гурток. Проте згодом її подруги одна за другою покинули тренування і Дарина залишилася сама. Але це жодним чином не завадило їй надалі відвідувати гурток.
Через певний час Дарина продовжила тренування у Володимирі-Волинському під керівництвом тренера Каркушевського. Варто наголосити, що їй і тут не було суперниці-дівчини, оскільки вільною боротьбою займалися одні хлопці. Вищі, сильніші. Їй, як зазначила в розмові Дарина, навіть трохи лячно було. Однак згодом звикла та подружилася з усіма.
Перша перемога її чекала у Ковелі, де вона здобула третє місце. Там же під час виступів Дарину запримітив львівський тренер, який спершу запросив на збори до Львова, після чого її було зараховано до Львівської школи-інтернату фізичної культури. Навчаючись там, Дарина брала участь в Чемпіонатах Європи у Швеції, світу у Боснії та Герцеговині. І хоча жодного разу не здобувала високі місця, проте сама участь у такого рівня змаганнях вже є неабияким результатом.
В цьому році була відібрана до складу команди із 12 спортсменок на Чемпіонат Європи до Німеччини. Не дивлячись на те, що доводилося змагатися у вищій ваговій категорії, Дарина майстерно поклала на лопатки борчиню із Польщі. Враження від чемпіонату неабиякі. Її вразив масштаб спортивного комплексу, де відбувалися змагання. На високому рівні організований прийом та перебування спортсменів. Там Дарина познайомилася із багатьма представницями із Європи, мала честь боротися із італійкою та шведкою. Побувала на екскурсії містом.
У Дарини є мрія – поїхати на олімпіаду. Задля цього вона щоденно наполегливо тренується. Незабаром її чекають збори у Кончі Заспі, Ворохті, де готуватиметься до Чемпіонату світу у Фінляндії.
Вдома вона рідкий гість. Постійні поїздки, збори та тренування – ось робочий ритм Дарини. Однак вона вже до цього звикла. Більше того, Дарина вже не уявляє свого життя без спорту. Тому вирішила в майбутньому стати тренером.
Ось так коротенько про Дарину Туровчук. Саме ж інтерв’ю із борчинею можна побачити на You Tube.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!