Неодноразово звучало з вуст жителів Володимира-Волинського, що ціни на нашому ринку та у магазинах б’ють рекорди в області. Особливо на продукти харчування. Останнім часом ціна м’ясних виробів змінюється мало не щогодини. У чому ж причина? Як наголосила продавець м’ясного відділу госпорозрахункового ринку, підвищення ціни на м’ясо залежить від закупівельної ціни, яка останнім часом сягає 40 гривень за кіло живої ваги. Тому м’ясо без кістки коштує 130, з кісткою – 100-110, бочок – 65-85, сало – 45. Якщо маєш знайомство із продавцями, то вони можуть скинуть десятку-другу. У магазинах також ціни не нижчі. Самі продавці в шоці. Бо щоразу доводиться переписувати цінники у бік здороження. Під час розмови з ними дізналися, що ціна м’яса виросла щонайменше на 30 гривень. Хто ж його могтиме їсти? Хіба ота бідна бабця, яка більшу половину пенсії віддасть на ліки, комуналку?
Можливо б ми не загострювали увагу на тих цінах, якби не одне але. Багато хто із місцевих вирушає на ринки сусіднього Ковеля або Луцька. Саме за м’ясом. Як розповідає володимирчанка Ірина Миколаївна, нещодавно сама отоварювалася в Ковелі м’ясом. Там на порядок нижча ціна кіло цього продукту. Навіть ціни назвала. Кілограм м’якоті телятини коштує 100 гривень, гов’ядини – 85. Бочок по 65, м’якоть шиї свинини – 95, а чисте м’ясо без кістки – 85 гривень. То хіба у Ковелі нижча закупівельна ціна? Чи може там люди більше совісті мають та не деруть три шкури з того бідного українця із пенсією у 1400 гривень?
Донедавна більшість пенсіонерів рятувалися тим, що у свій раціон додавали курятину. Вона була дешевшою, тому окорочки можна було купити по 32-36 гривень. Великі торгові точки оголошували на цей продукт акції. Але й курятина нещодавно стала недосяжною для усіх, бо вже куряче стегно коштує щонайменше 44 гривні за кіло. При тому, що у Володимирі-Волинському є своя птахофабрика, а навколо нього десяток курників, де вирощують сотні тисяч бройлерів. Невже людям скоро доведеться їсти курячі пазури або голови по 16 гривень за кіло? Бо за заробітну плату у 2500 або ще меншу на тисячу гривень пенсію не порозкошуєш.
І насамкінець. Як і в Ковелі, в Луцьку, так і у Володимирі-Волинському є місцева влада. Її обирали жителі з надією на те, що вона повинна контролювати життєво важливі процеси та дбати про добробут своїх мешканців. То чомусь у Ковелі можуть якось впливати на формування цін, а у Володимирі-Волинському – ні? Чому така різниця у цінах між містами із віддаллю у 50 кілометрів?
Якщо хтось дорікне тим, що міська влада тут ні до чого, маємо сміливість таки заперечити. Бо коли у Володимирі організовуються ярмарки, міська рада продавцям вказує граничні пороги ціни саме на м’ясо. Значить важелі впливу є. Швидше всього бажання займатися цією справою немає. Зайва заморочка…

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!