Комуналка. З цим поняттям практично кожний українець стикається щодня, особливо допікає вона тоді, коли приходять захмарні рахунки за світло, тепло, газ та воду, які подекуди перевищують доходи сім’ї. Не варто далеко ходити. Володимирчанці Мирославі Володимирівні в опалювальний період тільки за одне тепло доводилося платити 1700 гривень. Всього ж комуналка тягнула на 2400. При тому, що пенсія в жінки становить 1437 гривень. То хіба за таких обставин не з’являться борги?

Якщо вдатися до статистики, то тільки за один газ народ винен 11 мільярдів гривень. То звідки ж тоді «збитковий» «Нафтогаз» своєму топ-менеджеру нашкрібує щомісяця майже 3 мільйони гривень зарплати?
І замість того, аби переглянути оті захмарні тарифи або підвищити рівень життя українців, народні депутати протягнули в першому читанні ще один «життєво важливий» закон «Про житлово-комунальні послуги». Документ встановлює не лише вимоги до якості ЖКП, а й зобов’язує українців надавати свідчення лічильників, платити штрафи за борги і дозволяє постачальникам відключати світло, газ і воду недобросовісним клієнтам, попередивши їх за 30 днів. Якщо закон приймуть остаточно, українцям, швидше всього, потрібно готуватися до «кращого» життя: без води, газу та світла.
Боргують за комуналку й жителі Володимира-Волинського. Одному теплокомуненерго населення винне 3,2 млн грн за одержані послуги. Трохи менше за послуги ЖЕК – близько 1 мільйона гривень. Що стосується водоканалу, то заборгованість у 600 тисяч гривень є поточною, тобто таким є місячне нарахування за надані послуги.
Ось для таких боржників в законі передбачили ще одне «полегшення» – пеню за несвоєчасну оплату комуналки, яка швидше всього нараховуватиметься із 2018 року. Багато розмов йшлося про саму ставку пені, проте поки що в редакції присутній такий показник – 0,1 % від боргу в день замість 0,01, як того пропонував дехто із розробників проекту. Пеня нараховується після 20 числа кожного місяця. Крім нарахування пені за прострочення, ті українці, які користуються пільгами при оплаті комуналки, можуть втратити субсидію. Крім того, комунальні установи подають до суду позови про стягнення боргів у закоренілих боржників.
Якщо взяти інформацію по претензійній роботі за комунальними боргами жителів Володимира-Волинського, варто зазначити, що за невчасні розрахунки за тепло та гарячу воду ПТМ «Володимир-Волинське теплокомуненерго» підготувало та подало до суду 5 позовів загальною сумою 91 тисяча гривень, а водоканал – 49 позовів на суму майже 96 тисяч гривень. Житлово-комунальна контора вже чекає виконання чотирьох судових рішень. А це – описане мано, а подекуди за борги можуть відібрати житло. До речі, такий прецедент вже був в Луцьку.
То для кого ж стараються нардепи? Хіба для народу, що їх обрав?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!