З величезними потугами у Володимирі-Волинському створюються об’єднання співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ). При тому, що в державі діє Програма сприяння діяльності ОСББ, на яку виділяються бюджетні кошти. Люди чомусь або пасивні, або ж просто живуть ще радянськими мірками. Хтось зобов’язаний щось зробити – тільки не я. При тому, що практчно 99 відсотків житлового фонду міста перебуває у приватній власності. Чомусь мешканці багатоповерхівок вважають, що його власність закінчується на порозі квартири. А за межами? А навколо будинку? Хтось там також повинен наводити лад? Епоха ЖЕК поступово відходить у забуття, тому рано чи пізно людям доведеться жити за новими правилами. За такими, як живуть мешканці у приватному секторі, власними коштами та силами проводячи ремонти в хатах, обгороджуючи свою територію та дбаючи про благоустрій навколо будинку.
За останніми даними у Володимирі-Волинському створено 26 ОСББ та 9 житлово-будівельних коперативи. Така інформація прозвучала на засіданні комісії з проведення міського огляду-конкурсу на зразкове ОСББ та ЖБК, яке відбулося 11 липня. Але коли розпочався детальний аналіз цих об’єднань, виявилося, що дієві тільки ті, що створилися на початку 2000-х років. А ті, що організовувалися пізніше,зокрема із 2011 по 2016 роки, здебільшого існують тільки на папері. Для них реєстрація швидше всього була необхідністю для узаконення земельних ділянок навколо будинку з подальшою добудовою житлових квартир, переплануванням та їх реконструкцією. І все. На цьому робота голів ОСББ завершилася. Тому з усіх наявних ОСББ та ЖБК до конкурсу допущено лише 22.
Метою конкурсу, приуроченого до Дня міста, є преміювання найкращих голів ОСББ за наступними номінаціями: «Затишний двір», «Привабливий будинок», «Енергоефективний будинок» та «Охайний під’їзд». Для визначення номінантів комісія повинна провести огляд усього житлового фонду ОСББ та виставити відповідні бали, які в підсумку визначать переможців. Преміальний фонд становить по 1000 гривень за кожну номінацію.
Звісно, це незначна сума преміальних, як наголошувалося на засіданні, проте не в коштах справа. Усе полягає в тому, чи бажають люди жити в нормальних умовах, заквітчаних дворах, недірявих дахах, з дитячими майданчиками та чистими під’їздами. Для цього не потрібно великих капіталовкладень, а лише почуття поваги до себе та громадську свідомість. І коли голова ОСББ дбає про це та зуміє згуртувати навколо себе актив, він буде обов’язково нагороджений.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!