За рутинним життям ми іноді забуваємо про те, що в державі функціонують установи, без яких людина ніколи не стане повноправним громадянином держави. В народі є такий жарт- без бумажки ти букашка. Так ось саме ця установа дає нам перший документ, який засвідчує факт народження та останній – акт про смерть. Як вже здогадалася більшість читачів, розмова піде про Володимир-Волинський районний відділ ДРАЦС, який тісно співпрацює із нашим виданням у плані висвітлення основних змін в законодавстві та новинок, які стають у пригоді кожному з нас.
Варто відмітити, як зазначає начальник відділу Тетяна Юхимюк, за півріччя нинішнього року в районі зареєстровано 382 актових записи, з яких 110 – про народження; 222 – про смерть; 37 – про шлюб та 6 – про його розірвання. Крім того, внесено 22 відмітки за рішеннями суду та 7 – про зміну імені. Іноді батьки не дбають про вчасну реєстрацію сівоїх новонароджених дітей, за що на шестеро забудькуватих батьків складено адмінпротоколи.
Окрім цього, відділом ДРАЦС видано 158 повторних свідоцтв та виконано 438 запитів установ, організацій, підприємств. Видано всього 123 витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, з них 36 платних на суму 2628.00 гривень та 87 безоплатних.
Згідно статті 20 Закону України « Про державну реєстрацію актів цивільного стану» було надано послуг правового характеру на суму 9780,00 гривень та справлено державного мита на суму 301.24 гривень.
Ця інформація здебільшого є статистичною, проте саме за цими сухими цифрами можна скласти картину демографічного стану в районі. Прикро, що смерть домінує над народженням вдвічі, а на рушник щастя щороку стає все менше молодят. Чинників цьому багато, однак головний полягає у невпевненості в майбутньому, низькому рівню життя та поганій екології. Село вимирає, а на зміну старшому поколінню, якщо такими темпами й надалі народжуватимуться дітки, найближчим часом не буде кому прийти.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!