8 липня вступив в силу закон, який дещо змінив механізм та суми нарахування аліментів. Найголовніше:в законі є те, що мінімальна сума аліментів підвищена з 30 до 50 відсотків прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. До 6 років аміенти становлять 713 гривень, а з 6 до 18 років – 888 гривень 50 копійок.
Також встановлено максимальні розміри аліментів – десять прожиткових мінімумів на дітей відповідного віку (від 14 тисяч до 18 тисяч гривень).
Для загальної інформації. Аліменти на одну дитину можуть становити чверть доходу або заробітку того з батьків, хто проживає окремо. На двох дітей цю суму можуть збільшити до третини доходу або заробітку батька або матері, а на трьох дітей і більше – до 50 відсотків.
Встановлюючи суму аліментів на дитину, суд повинен брати до уваги не тільки офіційну зарплату платника, а й його реальні доходи у вигляді витрат на путівки на відпочинок, покупку житла, автомобіля тощо. Розмір аліментів може бути встановлений як судом, так і за домовленістю між батьками.
До речі, аліменти повинні платити і громадяни, що працюють за кордоном. Відповідно до закону, у випадку встановлення джерела і розміру заробітку (доходу) платника аліментів, який отримує за кордоном, за заявою одержувача державний або приватний виконавець здійснює перерахунок заборгованості.
Новий закон вніс до Сімейного кодексу України зміни, згідно з якими «аліменти, одержані на дитину, є власністю дитини». Тобто, той з батьків або інших законних представників, на ім’я якого виплачуються аліменти, розпоряджається ними виключно в інтересах дитини. Поряд з тим, неповнолітній має право самостійно отримувати аліменти і розпоряджатися ними відповідно до Цивільного кодексу України.
Також новий порядок визначає, що суд повинен видати наказ із зазначенням чіткої суми аліментів протягом 72 годин після звернення батьків, з ким проживає дитина.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!