Нещодавно “Факти. ICTV” оприлюднило сюжет, в якому журналісти наголосили, що у «Володимирі-Волинському бійцям АТО нарахували 17 мільйонів гривень боргу за пільги. Таку суму податку за 3 роки нарахували волинським військовим за землі міноборони».
Цей сюжет докорінно не відповідав дійсному стану справ, тому 18 липня у приміщенні Володимир-Волинської міської ради відбувся свого роду брифінг, на якому заступники міського голови Лариса Кулікова та Олег Свідерський подали усю наявну інформацію щодо піднятого в сюжеті питання з метою повного спростування сказаного в ефірі.
Перша частина зустрічі присвячувалася стану земель Міністерства оборони, яких на території Володимира-Волинського 184 га, а під військовим полігоном – більше 6 тисяч гектарів. Варто наголосити на тому, що понад 60 гектарів земель взагалі не використовуються, заростають чагарниками та дикоростучими насадженнями. Колишні військові будівлі зазнали руйнації, території під ними не обгороджені. Крім того, понад 3000 гектарів військового полігону (за згодою військового відомства?!) засівається сільськогосподарськими товаровиробниками, а земельна ділянка у Володимирі-Волинському розміром в 3 га, належна концерну «Військторгсервіс» невідомо яким чином віддана в оренду приватному підприємству «Рафаельактив».
Вже довгий час Володимир-Волинська міська рада намагається віднайти точки дотику із ГоловКЕВ щодо передачі залишених напризволяще земель МО у міську комунальну власність Однак окрім супротиву або німого мовчання, жодних рішень й донині не прийнято. Складається враження, що міністерство просто ігнорує зверненнями влади або жодний із високопосадовців Міноборони не бажає на себе взяти відповідальність за вольове рішення. А можливо, усі чекають допоки не приймуть закон про ринок землі, щоб вигідно її спродати приватним структурам?
Допоки високопосадовці гадають на кавовій гущі, у Володимир-Волинську міську раду подано 639 заяв від учасників бойових дій щодо виділення земельних ділянок під житлову забудову, з яких 422 – чекає розгляду. А для позитивного прийняття рішення потрібно щонайменше 63 га земель. Поряд з тим, місту катастрофічно не вистачає земельної ділянки під кладовище. Задля досягнення консенсусу у виіршенні даної проблеми, міська влада вийшла із пропозицією щодо звільнення від сплати земельного податку частину земель оборони, що на території Володимрщини. Натомість військове відомство мало б прийняти рішення щодо передачі їх в комунальну власність. Проте у відповідь прозвучало банальне: «Це шантаж». Зважаючи на це, міська рада частину земель Міністерства оборони, яка не використовується за призначенням, вважає за потрібне внести до реєстру безгосподарного майна.
Що стосується 17 мільйонів податків, як це прозвучало у Фактах, міф також розвінчано. Якщо взяти нарахування земельного податку КЕВ за повні останні два роки та півріччя 2017, то його загальна сума становить 4872 тисячі гривень. Фактична сплата до міського бюджету складає … 2679 тисячі гривень.
Тобто, перед тим, як оприлюднювати якісь факти або готувати замовний матеріал, потрібно оперувати офіційними цифрами та реальною картиною, яка прямо доводиить безгосподарність військового начальства.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!