Набули чинності зміни Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 4 липня 2017 р. № 477 «Про внесення змін до пункту 3 Порядку розгляду заяв про зміну імені (прізвища, власного імені, по батькові) фізичної особи». Як зазначає начальник Володимир-Волинського районного віддулу ДРАЦС Тетяна Юхимюк, віднедавна під час поданні заяви про зміну імені, прізвища та по батькові не потрібно надавати свідоцтво про народження та довідку з місця проживання.
Заява про зміну імені подається у письмовій формі за умови пред’явлення паспорта громадянина України, а у разі, коли заявник постійно проживає за кордоном, – за умови пред’явлення паспорта громадянина України для виїзду за кордон.

Для зміни імені фізичної особи, яка досягла чотирнадцятирічного віку, разом з відповідною заявою подається заява в письмовій формі батьків (одного з батьків – у разі, коли другий помер, визнаний безвісно відсутнім, оголошений померлим, визнаний обмежено дієздатним, недієздатним, позбавлений батьківських прав щодо цієї дитини, а також якщо відомості про батька (матір) дитини виключено з актового запису про її народження або якщо відомості про чоловіка як батька дитини внесені до актового запису про її народження за заявою матері) або піклувальника про надання згоди на зміну імені.
Заява про надання згоди батьків (одного з батьків) або піклувальника на зміну імені зазначеної особи може подаватися ними особисто, а у разі, коли заява через поважну причину не може бути подана особисто одним з батьків, така заява, нотаріально засвідчена або прирівняна до нотаріально засвідченої, від його імені може бути подана другим з батьків.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!