У Володимирі-Волинському бракує вакцин, потрібних для проведення щеплень у рамках запобігання інфекційним хворобам. Про це, як зазначало “ВолиньPost“, під час засідання міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 14 липня, заявила заступник головного лікаря Володимир-Волинського ТМО Наталія Філімонюк. Поряд з тим, як зазначив завідувач Володимир-Волинської міськміжрайонної ДУ «Волинський обласний лабораторний центр» МОЗ України Валерій Онищук, стан захворюваності інфекційними хворобами в місті стабільний, передумов для хвилювання немає.
Звісно, таке повідомлення у ЗМІ викликало чималий резонанс серед жителів міста, адже відсутність вакцин автоматично ставить під удар здоров’я дітей. І не дай Боже, спалах інфекційного захворювання за відсутності вакцин, може призвести до непоправних наслідків. Невже так все катастрофічно?
Як зазначила районний педіатр Володимир-Волинського ТМО Інна Барбосова, не потрібно завчасно впадати у паніку. Вакцини все ж таки є, можливо не у тій кількості, як би того хотілося. Однак рішуче заявляти про те, що район залишився без вакцин, не варто. Й надалі триває вакцинація дітей згідно календаря щеплень. Щодо назви вакцин та їх кількості, Інна Іванівна прокоментувала наступним чином.
Є в достатній кількості у пологовому відділенні Володимир-Волинського ТМО вакцина БЦЖ, якою проводять щеплення новонароджених. Є в наявності вакцини від кору, поліомієліту, правця. Як для маленьких діток, так і для вакцинації дітей після 6 років. Окрім вищезгаданих вакцин, є в достатній кількості вакцина від гепатиту.
Іноді піддається жорстокій критиці сама якість вакцин, оскільки у ЗМІ неодноразово показують наслідки щеплення, яке подекуди призводить до летальних випадків. На це Інна Іванівна зазначила, що вакцина в основному вітчизняного виробництва. Проходить відповідне тестування та сертифікацію. Вакцина ж від кору – бельгійського виробництва. Тобто сумніватися у якості вакцини не варто. Більше того, не зафіксовано випадків погіршення стану дітей внаслідок щеплення неякісним медичним препаратом.
Однак брак однієї вакцини все ж таки є – АКДП (адсорбоване коклюшно-дифтерійно-правцеве щеплення). Однак це тимчасові незручності, бо, як повідомила районний педіатр, цю вакцину очікують десь на середину серпня. Заявка від ТМО прийнята, рознарядка підписана. Будемо надіятися, що АКДП невдовзі вакцинуватимуть тих, хто цього потребує.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!