Досить актуальним питанням у Володимир-Волинському районі є програма «Власний дім», а радше те, як вона виконується. Саме про це інформував начальник відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Петро Чуцький на нараді РДА 24 липня.
Як стало відомо, Програма прийнята у 2011 році, хоча указ президента увійшов в дію ще у 1998. Щодо її реалізації, тут також є певні проблеми, що стають на перешкоді в оформленні кредитів. Зважаючи на це, тільки 42 жителі району упродовж 7-ми років одержали кредити на покращення житлових умов терміном до 20 років.
Правилами отримання коштів передбачені досить-такі жорсткі умови: проживання в сільській місцевості, офіційне працевлаштування в сільській місцевості або районних структурах органів влади чи місцевого самоврядування, відсутність житла, два поручителі. Для фінансування програми створено Фонд підтримки, який розглядає заяви позичальників, перевіряє надані довідки та вирішує питання суми кредитування. Упродовж 2011-2015 років на район виділено 368 тисяч гривень із запланованих 665, тобто майже половина недофінансовано. У 2016 році на програму кредитування власного дому виділено 200 титсяч гривень. В цьому році немає ні бажаючих, ні кредитного пакету. Тут є декілька причин, основна з яких – неповернення відсотків. Як зазначив Петро Андрійович, в районі вже є 9 боржників, які не сплачують відсотки за одержаними кредитами.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!