Зустріч представиків місцевих ЗМІ із начальником Володимир-Волинського відділу поліції Михайлом Бобиком, яка відбулася 28 липня, стала свого роду публічним звітом на звернення депутата Володимир-Волинської міської ради Віри Сєргеєвої. У своєму зверненні депутат вимагала надати інформацію щодо криміногенної ситуації в місті, яку розмістити на сторінках місцевих видань.

Розпочинаючи розмову, Михайло Петрович наголосив на тому, що зважаючи на численні заходи з нагоди святкування дня міста та значну кількість гостей, які прийматимуть у них участь, працівники поліції переведені на посилений режим несення служби. Окрім особового складу Володимира-Волинського, для організації публічної безпеки залучатимуться правоохоронці із Нововолинська та Турійська.
Подальша розмова торкнулася криміногенної ситуації в місті, зокрема грабежів, на чому загострювала увагу депутат. Начальник правоохоронців зазначив, що упродовж 2016-2017 років криміногенна ситуація у місті пішла на спад. Якщо говорити мовою цифр, крадіжок із квартир та будинків у 2015 році зареєстровано 84, а у 2016 – 51, а у 2017 – 16 та один факт пограбування. Основними способами проникнення у житло є підбір ключа до вхідних дверей, пошкодження серцевини та віджим пластикових вікон. На сьогодні, завдяки небайдужим громадянам міста, правоохоронцями були затримані злодії, якими виявилися жителі Львівської області. Нині усі вони перебувають під арештом, проводиться досудове слідство.
У червні під час зустрічі із представниками ЗМІ Михайлу Бобику було зроблено закид щодо недостатньої боротьби із торгівлею наркотичними речовинами у Володимирі-Волинському. На що під час нинішньої зустірчі Михайло Петрович наголосив, що правоохоронцями здійснюється постійна робота по виявленню подібного негативного явища. Прикладом цього є нещодавнє затримання особи – 34-річного жителя Володимира-Волинського, який збував наркотичні засоби. Проведено ряд обшуків ще у декількох причетних до цього осіб, усі речовини передані на експертизу. Нині вирішується питання про міру запобіжного заходу до фігуранта цієї справи – тримання під вартою.
Що стосується шахрайства, яке мало місце на теренах Володимира-Волинського, Михайло Бобик зауважив, що спільно із працівниками кіберполіції проведено обшуки в місцевих жителів, які під приводом здачі квартири виманювали в людей значні кошти. Декілька фактів шахрайства стосується купівлі-продажу на сайті ОLX. Під виглядом покупців або продавців шахраї випитують номери та пін-коди банківських карток, звідки здіймають кошти. Мали місце випадки шахрайства під виглядом обміну грошей, на що Михайло Петрович зауважив, що завдяки камерам відеонагляду, які встановлені у місті, оперативно вдалося ідентифікувати осіб – жителів Одеської області, які займалися цим промислом. Нині особи оголошені в розшук, проводяться усі заходи по їх встановленню.
Окремо піднято питання доцільності камер відеоспостереження у місті, на що Михайло Бобик зауважив, що завядки їм вдається оперативно розкрити безліч злочинів. Тому встановлення додаткових 21 відеокамери стимулюватиме покращенню громадського порядку у місті, відповідно зменшенню кримінальних та адміністративних правопорушень. Приємно відмітити, що досвід міста перебирає на себе Зарічанська громада, маючи на меті встановлення відеокамер на території села.
Не оминули журналісти питання зброї, яка зважаючи на військові події на Сході, вільно «гуляє» просторами держави. І хоча Володимирщина за тисячі кілометрів від місця подій, правоохоронцями зареєстровані факти вилучення зброї, яка незаконно зберігається в жителів міста та району.
На завершення зустрічі акцентовано увагу на добровільному формуванні, яке на стадії реєстрації у Володимирі-Волинському. Щось на кшатлт «Варти порядку». До його складу входитимуть мешканці міста, які під час охорони громадського порядку будуть підконтрольними працівникам поліції. Здебільшого це громадське формування патрулюватиме вулицями міста. Крім того, Михайло Бобик загострив увагу на кадровому «голоді» у відділі поліції. Нині є декілька вакансій, тому закликав активну молодь йти на службу до поліції. Умови прийняття можна віднайти на сайті Управління поліції у Волинській області.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!