Святкування Дня Збройних сил України у Володимирі-Волинському розпочалося  5 грудня із демонстрації на площі Героїв військової техніки, яка перебуває на озброєнні місцевого військового з’єднання. Це й не дивно, адже нещодавно в рамках ротації повернулася зі Сходу бригада, яка налічує декілька тисяч вояків. 

Серед  цього військового арсеналу  надто вирізнялася  польова кухня, де  з нагоди свята для жителів міста зробили неабиякий подарунок – приготували величезний  казан гречаної каші з м’ясом та чай, якими вгощали усіх охочих. Такої смачної каші, як обмовився дехто із дегустаторів,  куштував у своєму житті вперше.

Більше  шестисот  жителів міста та його гостей,  левову кількість  яких становили військовослужбовці, того ж дня зібралися   у районному будинку культури, щоб  відзначити 26-ту річницю з дня заснування Збройних Сил України та  з вдячністю вшанувати тих, хто віддав  своє життя служінню Вітчизни, тих, хто нині стоїть на захисті держави, забезпечуючи мир і спокій наших громадян.

Після урочистого  покладання квітів до обеліску Слави та Пам’ятної дошки полеглим в АТО, першим із  вітальною промовою до присутніх звернувся єпископ Володимир-Волинський і Турійський   преосвященний Матфей,  котрого супроводжували військові капелани 14-ої ОМБР.

Служіння своєму народу, захист кордонів держави – священний обов’язок кожного.  З перших днів бойових дій на Сході України, як наголосив у промові єпископ Матфей,  священики  Божим словом підтримували  військових , бо тільки віра та молитва здатна творити чудеса. З перших днів ворожої агресії священики спершу  волонтерами, а пізніше  добровольцями поїхали в зону АТО, де разом із бійцями їли ту ж польову кашу,   в окопах проводили Богослужіння, підтримуючи молитвою бойовий дух.  Саме тоді багато хто з них став капеланами, котрі через самопожертву  показували бійцям  гідний приклад християнина і у всій повноті демонстрували оточуючим Божу любов.

Голова  Волинської ОДА Володимир Гунчик, продовжуючи урочисту частину, наголосив:  «Ваша мужність, ваша хоробрість та віддача вартує високої оцінки. Більше 200 волинян не повернулися на рідну землю, загинули, обороняючи свої родини, домівки та рідний край. Я впевнений в тому, що Україна сильна держава, а ми українці -сильна нація. І сьогодні, говорячи про   ваш подвиг, я готовий схилити   голову перед вашо. мужністю. Ми з гордістю говоримо на цілий світ про те, що  маємо українські Збройні сили, сильну армію, яку підтримує народ».

У подальшому виступі Володимир Петрович, зважаючи на те, що зустріч відбувалася у Міжнародний день волонтерів,  звернувся до  усіх волонтерів, присутніх у залі.

З кожним роком,  як наголосив глава адміністрації,  цей день набуває особливого значення і люди, яких ми називаємо волонтерами, вшановуються на високому державному рівні. І це недаремно, адже потужна волонтерська машина неоціненно допомогла як армії, так і державі загалом, надаючи постійно підтримку і допомогу як учасникам АТО та їхнім родинам. Небайдужі люди за рахунок власного часу, ресурсів і грошей зуміли створити власну службу тилу, яка упродовж АТО доставляла на передову одяг, взуття, військове спорядження, яке рятувало найцінніше – життя.

За мужність, самовідданість, героїзм, вірність військовому обов’язку та з нагоди Дня Збройних Сил України голова  ОДА  вручив   відзнаки Президента, подяки і грамоти  капеланам, волонтерам та військовим.

Святковий настрій   усім  подарували  творчі колективи з Луцька, Ківерець, Нововолинська та Володимир-Волинського .

This slideshow requires JavaScript.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!