Учора  відбулись громадські слухання проекту рішення міської ради “Про заходи щодо виконання Закону України” Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення” на території м. Володимира – Волинського”, розробником якого є муніципальна варта міста .

Керівник муніципалів  Андрій Книш озвучив основні моменти даного  проекту, який, як наголосила начальник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька, поки що не повернувся із погодження Антимонопольним комітетом.

Виявляється,  даний документ необхідно прийняти для того аби дати можливість на законній підставі працівникам муніципальної варти складати адмінпротоколи на курців, які дозволили собі викурити цигарку у невстановленому місці.

 У Володимирі-Волинському,  як з’ясувалося,  не можна палити цигарки на усіх зупинках громадського транспорту, ринках, автостанції та залізничному вокзалі.  До цього переліку автори проекту додали дитячі заклади, дитячі майданчики, місця дитячого відпочинку, заклади охорони здоров’я, навчальні та освітні заклади, заклади фізичної культури та спорту, закриті та відкриті спортивні споруди і церкви.  Проте і це ще не повний перелік заборони. Після того, як сесія міської ради одобрить даний проект, із цигаркою в зубах чи руках неможливо буде з’являтися на площі Героїв, парках, скверах, міському пляжі. З дуже хитрою поправкою: «окрім спеціально облаштованих місць для куріння».

Перелік , як бачимо,   могутній і незаперечний. Проте, як наголосив у ході обговорення начальник управління освіти, молоді та спорту В’ячеслав Петрук, спочатку потрібно визначитися із місцями  для куріння, а вже потім облаштовувати таблички із забороною.  

Як зазначив депутат Володимир-Волинської міської ради, голова бюджетної комісії Сергій Коба, фінансовий тягар щодо реалізації даного рішення в разі його прийняття, ляже на міський бюджет. Адже потрібно буде виготовляти таблички із забороненим текстом. Проте даний документ бюджетна комісія підтримає.

А ось чи дасть усе це задумане результат і користь місту – покаже час. Не надто віриться, що відразу ж у місті зменшиться кількість курців, які миттєво почнуть дбати про свої здоров’я. Як і не віриться у те, що курці наповнюватимуть бюджет штрафами.

До речі, громадські слухання з даного приводу важко назвати  громадськими. Бо на них зібралося лише 10 осіб, 8 з яких – представники відділів та управлінь міськвиконкому.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!