Вчора у Володимир-Волинський прибув Патріарх Філарет УПЦ КП. Його зустрічали представники влади міста та району.

Сьогодні Святійший відслужив священну Літургію у Соборі Різдва Христового, після чого поклав квіти біля стели загиблих воїнів АТО на Площі Героїв та відслужив панахиду. Супроводжували його міській голови Володимира-Волинського та Нововолинська Петро Саганюк та Віктор Сапожніков, голови РДА та району Наталія Василець та Роман Гук, народний депутат України Ігор Гузь, депутат облради Валерій Діброва. Далі відбулася прес-коференція з журналістами. Питання, що задавались представниками ЗМІ, стосувались створення автокефальної єдиної помісної церкви в Україні, перешкоджання у цьому Росії, війни на Сході тощо.

  Враження, що залишились після відвідання Володимира-Волинського. Найперше приємно вразила згуртованість людей, які прийшли на богослужіння. Це свідчить про те, що вони живуть одним життям. Ще  дуже подобається, що місто чисте і охайне. У цьому заслуга як міського голови, так і самих жителів.

Які наслідки  протистояння Росії у створенні єдиної помісної церкви? Разом з Черкаським та Ніжинським архієпископами на запрошення Європейської народної партії, з якою контактуємо багато років, нещодавно побували у Європарламенті, де просили у Європейського Союзу підтримки України. А саме: продовження санкцій щодо Росії та підтримки Вселенського Патріарха  Варфоломія, на якого чиниться тиск з боку Російської Федерації. Сьогодні Москва проводить досить потужну роботу, щоб  ідея створення єдиної помісної церкви провалилась, але ми докладемо усіх зусиль, щоб цього не трапилось. На сході країни триває війна, і яким буде її результат,   залежить і від Європейської Союзу, який Україна захищає, не пускаючи ворога далі. Тож Європа має нас підтримати.

Чи витримає Патріарх Варфоломій тиск? Ми молимося за нього. І віримо, що він вистоїть.

Чи будете Ви боротися за місце Патріарха, у випадку, коли буде створена єдина помісна церква? Боротися не буду, але гадаю, мене підтримають і я очолю її.

Що повинні робити віряни, щоб підтримати створення єдиної помісної церкви? Об’єднатися. Не можна це робити насильно. Потрібно, щоб кожен зробив це за покликом серця. Хочемо, щоб українська церква була єдиною всередині. Тому ділити на «наших» і «не наших» не будемо. Бо любов єднає, а гріх роз’єднує. Тому маємо йти дорогою любові.

Чи увійдуть у лоно церкви священики МП, котрі допомагали проросійським бойовикам на сході? Якщо вони не чинили  злочинів проти людства, ми зможемо їх прийняти і забути про їх належність до іншого патріархату. В іншому випадку – їх судитиме держава.

Чи відомо про рішення інших релігійних конфесій щодо створення ЄПЦ?  Греко-католицька церква та римо-католицька, та протистанські церки підтримують нас.

Що можна зробити, щоб Успенський собор у Володимирі-Волинському став українським? Він є на українській землі? Значить він український.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!