Обговорення святкування 1030-ї річниці Володимира-Волинського, на якому зібралися керівники управлінь та структурних підрозіділів, а також представники ЗМІ, відбулося у нижньому залі міськвиконкому.

Як зазначила заступник міського голови Лариса Кулікова, пропозицій щодо відзначення Дня міста надійшло БАГАТО, однак не усі бралися до уваги, оскільки не зовсім стосувалися події. Після опрацювання, вдалося вибрати найліпші і розпочати підготовку заходів до ювілею княжого граду, які у подальшому будуть доповнюватися та змінюватися.

Отож, святкуватимемо День народження Володимира два дні – 28-29 липня. У перший день планується проведення культурно-масових заходів біля КМЦ, Площі Героїв та парку Слов’янському. Що ж збираються підготувати для містян та гостей  княжого граду? Традиційне свято золотих подружніх пар хочуть провести біля культурно-мистецького центру, одразу після нього – ретро-дискотека для слухачів університету третього віку, котрі  матимуть можливість покружляти у вальсі та станцювати танго під звуки оркестрів, яких буде аж кілька: з дитячої музичної школи, військовий та оркестр з міста-партнера Цвікау, який виявив бажання взяти участь у святкуванні.

Далі очікується музичний флешбом, який запропонували вихованці музичної школи. А саме у різних куточках міста кілька оркестрів гратимуть одну мелодію. На Площі Героїв плануються спортивні розваги, серед яких – стрибки у висоту.

Для молоді у парку Слов’янський відбудеться музично-розважальна програма, у якій візьмуть участь запрошені ді-джеї. Також танцювальну частину забезпечуватиме «M-Jump Dance School» та ще один танцювальний колектив з Луцька. Загалом, у суботу працюватиме три локації: КМЦ, Площа Героїв та парк Слов’янський.

А ось у неділю 29 липня буде задіяна четверта локація – у сквері поблизу історичного музею. Саме там проходитиме “Володимирський узвіз”, на якому збираються встановити кілька фотозон закладів освіти. Окрім того, у планах – лицарські бої. Дитяча програма має розпочатися о 12 годині біля КМЦ. Фестиваль фарб, виступ гуртів  та безліч супутних заходів, які на стадії обговорення та вирішення.

Планується також заслухати молодіжну раду при міськвиконкомі і почути думку молоді щодо проведення святкування та вислухати пропозиції. Під час обговорення звучали ідеї – розбавити дитяче свято ходінням на ходулях, а фестиваль фарб перенести на суботу.

Чесно кажучи, з усього почутого, нічим новим не вдалося здивувати. Якось все прісно, і все те саме, що й щороку. На запитання, скільки було пропозицій, пані Кулікова конкретну цифру так і не назвала. Просто сказала: БАГАТО. Однак серед тієї невизначеної кількості, як вдалося  згодом дізнатися, таки була нова ідея, яка чомусь не взялася до уваги, а саме – провести костюмований парад  персонажів княжої доби. Це мимоволі наштовхує на думку: якщо такі ідеї ігноруються, то чи варто щось пропонувати? Напевно тому  ініціативних  володимирчан і не було у залі, бо наперед знають, чим все закінчиться.

На обговоренні пролунала фраза: «Княжий» не переплюнути. Хоча цього й не потрібно робити. Кожен захід особливий по-своєму. Але хто заважав у свій час прийняти пропозицію нардепа щодо підтримки відродження фестивалю  і зробити насправді гарний захід в усіх традиціях? Та й дехто з “активістів”, які були проти, першими пішли у  співорганізатори “Княжого”, який  не тільки  заявив про себе на всю Україну й поза її межами, а зібрав близько десяти тисяч відвідувачів.

Ну що ж… Маємо те, що маємо. Зате тепер у нас є два свята – День міста та фестиваль “Княжий”.  Однак чомусь не віриться, що у тисячолітньому Володимирі немає креативних й талановитих містян, котрі мають гарні ідеї, якими б можна було розбавити святкову програму і зробити її особливою. І питання навіть не в грошах.  А у  тому: чи будуть підтримані ці пропозиції?

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!