За підрахунками Держстату, українці почали менше їздити до Росії. Торік кількість виїздів українців за межі країни зросла з 22,4 мільйона до 23,1 мільйона порівняно з 2014-м. І аж 4 мільйони разів наші співвітчизники перетинали кордон із Росією. Це багато, однак на 33% менше, ніж у 2013-му. А кількість росіян, що побували у нас, за два роки зменшилася аж на 88%, пише газета «Експрес».

– Ці тенденції цілком логічні. Агресія Росії щодо України істотно впливає на зв’язки між українцями і росіянами, – розповідає Олександр Охріменко, президент Українського аналітичного центру.

– Куди тепер найчастіше їздять українці?

– Як і раніше – до Польщі. Торік близько 9,6 мільйона разів українці відвідали цю країну. Це на 36% більше, ніж два роки тому. На 28% зросла кількість виїздів українців в Угорщину і на 34% – у Словаччину. Звісно, що це були переважно поїздки не з туристичною метою. Українці їдуть туди на заробітки. А хтось мріє оселитися в цих країнах, щоб краще жити.

– Куди українці їдуть відпочивати? І чи їдуть?

– У Туреччину і Єгипет. Більше українських туристів віддавали торік перевагу Туреччині, але якщо порівнювати кількість поїздок за останні п’ять років, то їх поменшало на 11%. Тим часом поїздок у Єгипет з 2013-го до 2015-го побільшало на 4%.

– А за океан багато українців вирушає?

– Ні. Наприклад, У США торік вирушили 28 995 українців. Це на понад 8 тисяч більше, як у 2014 році, і на 27 665 більше, як у 2013-му. Американську візу тепер отримати простіше. До слова, торік лише один українець виїжджав у Камерун. Стільки ж наших громадян побувало у Республіці Корея та у Палестині.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!