А ще в області побільшає Центрів надання юридичної допомоги.

16 березня, під час наради з питань передачі функцій з надання адмінпослуг у сферах державної реєстрації та передачі окремих повноважень від міграційної служби до органів місцевого самоврядування у Волинській ОДА, стало відомо, що в області реєстрацією нормативно-правових актів, а також громадських формувань тепер займатимуться інші посадовці. 

Стало також відомо, що при ліквідації районних управлінь юстиції будуть ліквідовані деякі відділи. Зокрема, ліквідовуються відділи реєстрації актів цивільного стану, а також відділи Державної виконавчої служби. Ці структури в подальшому безпосередньо підпорядковуватимуться Головному територіальному управлінню юстиції.

– На даний час мова про ліквідацію відділів РАЦС та ДВС не йде, – пояснив начальник Головного територіального управління юстиції у Волинській області Валентин Кухарик та зауважив, що такі функції, як реєстрація та легалізація нормативно-правових актів, після реформи можуть виконувати нові посадові особи.

Зокрема, в кожному районі буде по одному працівнику юстиції, який реєструватиме нормативно-правові акти районних державних адміністрацій та реєструватиме громадські формування.

Валентин Кухарик також зауважив, що наразі усі нотаріуси області мають доступ до Реєстру речових прав на нерухоме майно і 92% нотаріусів мають доступ до реєстру бізнесу, тож поки РДА повністю не заберуть на себе обов’язки державних реєстраторів,ці функції можуть виконувати приватні нотаріуси.

На цій самій нараді стало відомо, що на Волині замість територіальних управлінь юстиції відкриють більше Центрів надання юридичної допомоги.

Валентин Кухарик повідомив, що Постановою Кабінету Міністрів України «Про реформування територіальних органів Міністерства юстиції та розвиток системи надання безоплатної правової допомоги» Міністерство юстиції вирішило ліквідувати власні територіальні управління.

Зокрема, на Волині невдовзі ліквідують Горохівське, Іваничівське, Камінь-Каширське, Ківерцівське, Локачинське, Луцьке, Любешівське, Любомльське, Маневицьке, Ратнівське, Рожищенське, Старовижівське, Турійське, Шацьке районні управління, а також міські у Луцьку, Нововолинську, Ковелі та Володимир-Волинському. Натомість у районах та містах створять більше центрів надання юридичної допомоги.

Наразі ж на Волині діє один регіональний та 3 місцеві центри надання вторинної правової допомоги. Планується створити всього 14 таких бюро у районних центрах.

Ці пропозиції розглядають у Міністерстві юстиції, втім жодних відповідей поки немає.

Передбачається, що ці центри надаватимуть первинну та вторинну юридичну допомогу – їх працівники проводитимуть консультації, складатимуть процесуальні документи та здійснюватимуть представництво, захист громадян у суді. Також вони повинні забезпечити рівний доступ усіх волинян до онлайн-сервісів Міністерства юстиції.

Голова Волинської ОДА своєю чергою звернувся до керівників міст та районів з проханням взяти вирішення цього питання на себе, мовляв усім буде краще, якщо центри вторинної юридичної допомоги знаходились якомога ближче до місцевих органів влади.

«Використайте спеціалістів управління юстиції, матеріально-технічну базу їх, щоб ми не розгубили людей і залишили за собою право координації дій усіх структур влади на місцях. Це ще один крок з передачі повноважень на місця», – наголосив очільник області.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!