– Чому у наших дітей  «крадуть» весняні канікули? Чому в учнів школи-інтернату цілий тиждень весняних канікул, а у школярів міста лише 2 дні? – з таким запитанням звернулася до «ВолодимирМедіа» володимирчанка Аліна Д.

Для того аби отримати відповідь на це запитання, ми звернулися у міське управління освіти.

– Згідно закону, впродовж усього навчального року школярі повинні мати не менше 30 календарних днів канікул. Туди входять зимові, весняні та осінні канікули, – пояснює нам заступник начальника управління Алла Кузмяк. – Орієнтовні терміни канікул встановлює Міністерство освіти і науки України. Це не є наказ, а просто рекомендації. Повноваження визначати термін самих канікул має міська рада, міськвиконком. Враховуючи ситуацію із захворюваністю школярів, погодніми умовами, в цьому навчальному році були встановлені ось такі терміни зимових канікул – з 28 грудня по 17 січня (21 день), весняні – з 7 квітня по 10 квітня. Осінні канікули були з 26 жовтня по 1 листопада. Тобто, загальна кількість канікул у володимирських школярів уже налічує 32 дні. Жодних норм, які диктує нам законодавство, порушено не було.

Кілька днів тому міський голова підписав розпорядження про встановлення весняних канікул з 7 по 10 квітня.

Як пояснили нам в управлінні освіти, якби не карантин, то весняні канікули могли б бути довші. Також роз’яснили що карантин жодним чином не вплинув на навчально-виховний процес у школах. Зокрема, не проводилося  навчання по суботах, не було також додаткових занять і збільшення кількості уроків.

– Ви ж подивіться скільки вихідних мають школярі всі весняні місяці, – зауважує Алла Кузмяк. – Чотири вихідних було в березні, кілька днів канікул матимуть у квітні, потім – святкові вихідні у травні. Звісно, відпочивати потрібно, але й про навчання не слід забувати.

Думки батьків з приводу таких маленьких весняних канікул – розходяться. Одні кажуть: скільки можна відпочивати, нехай навчаються. Інші переконані що в дітей просто «вкрали» канікули.

– Ви жє подивіться, майже у кожному навчальному місяці є 2-3 дня додаткових вихідних, – пояснює мама школярки другої одинадцятирічки. – Ми колись і по суботах до школи ходили і нічого. Нехай учаться, відпочивати будуть влітку. Добре було б, якби навчання у школах нашого міста, так як у Луцьку, розпочиналося о 9.00.

Довелося чути й зовсім протилежні думки:

– Оскільки я зрозуміла весняні канікули – з 7 по 10 квітня. Кажуть, 4 дні, – обурюється мама восьмикласниці Тетянки з першої одинадцятирічки. – Які ж це чотири дні, коли 9 і 10 – субота та неділя. З якого часу законні вихідні ми почали враховувати в канікули? Дитина й так іде з дому біля восьмої, а повертається біля третьої. Майже цілий робочий день у школі.

А є батьки, які кажуть, що головне, аби ці 4 дні, під час весняних канікул, діти мали змістовне дозвілля і відпочинок. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!