До такого рішення, зокрема, прийшли члени постійної депутатської комісії Володимир-Волинської міської ради з питань містобудування, житлово-комунального господарства, інфраструктури, комунальної  власності, енергозбереження та земельних відносин.

На засіданні комісії, зокрема, депутати почали активно обговорювати яким чином слід надавати земельні ділянки учасникам антитерористичної операції.  Уже на сьогодні є більше 150 заяв, а кількість вільних земельних ділянок у місті – обмежена. Потрібно приблизно 30 га землі, аби забеспечити всіх учасників АТО ділянками, а стільки вільних земель у місті немає.

Голова Громадської ради при міськвиконкомі, учасник АТО, волонтер Роман Мартинюк висловився, що земельні ділянки слід давати в першу чергу тим, хто з хорошої сторони проявив себе під час бойових дій, отримав відзнаки, нагороди. Роман навіть запропонувпав винести це питання на громадське обговорення, аби прості грородяни, представники військової бригади, влади та громадських організацій, могли висловитися на рахунок того, хто саме з учасників АТО, на їхню думку, повинен першочергово отримати земельну ділянку.

Голова Спілки ветеранів та учасників АТО Юрій Степанюк наполягав на тому, що земельні ділянки учасникам бойових дій слід надавати почергово, аби не створювати зайвого ажіотажу навколо цієї теми.

Члени депутатської комісії зупинилися на останній пропозиції.

Нагадаємо, на Волині виявили бажання отримати землю 6100 учасників антитерористичної операції та членів їх родин. Саме таку кількість заяв від військових отримали у Головному управлінні Держгеокадастру у Волинській області та органах місцевого самоврядування регіону. На сьогодні учасникам АТО надали 4197 дозволів на розробку проектів землеустрою для відведення земель загальною площею 1894,2 гектара. Більша частина ділянок (2336) військовослужбовці зможуть використати для будівництва власних помешкань. Безпосередньо у власність учасники АТО вже отримали 2 217 земельних ділянок. Їх загальна площа складає 995,3 гектара. Для індивідуального житлового будівництва призначені 1128 ділянок (155,9 га). Військові також отримали у власність 533 ділянки (791,8 га) для ведення особистого селянського господарства. Ще 556 (47,6 га) ділянок відведені для зайняття садівництвом.

Довідково:

Надання у власність земельних ділянок учасникам АТО здійснюється у порядку, визначеному статтею 118 Земельного кодексу України, за умови, що такий громадянин не скористався своїм правом на безоплатне отримання у власність земельної ділянки відповідного цільового призначення та надав документ, який посвідчує його участь в АТО.

На сайті Держгеокадастру розміщена покрокова схема дій для допомоги учасникам АТО та членам родин загиблих воїнів, котрі бажають отримати земельні ділянки. Роз’яснення складено з урахуванням запитів, які найчастіше надходять до земельного відомства.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!