Нещодавно в регіональних Інтернет виданнях з’явилося повідомлення про те, що Володимир-Волинський педагогічний коледж імені А.Ю. Кримського просить більше 3,5 мільйона гривень на покращення роботи закладу. Серед таких покращень – завершення встановлення сигналізації в гуртожитку майже за мільйон гривень, майже стільки ж на послуги, але не комунальні та більше мільйона на ремонт. Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» повідомив депутат обласної ради Костянтин Зінкевич.

Зокрема, 834 тисячі просить директор на послуги, але не комунальні, не уточнюючи які саме. А видатки на ремонт – ще цікавіші.
«Та на останній пункт фантазії для розуміння не вистачає. Савельєву потрібно на ЗАВЕРШЕННЯ встановлення сигналізації у гуртожитку 900 тисяч гривень!!!Це що, онлайн трансляція з кожної кімнати має бути через купу супутників? Якийсь, «ДОМ 2», – іронізував у своєму дописі депутат.

Нагадаємо, 25 березня відбулося чергове засідання комісії обласної ради з питань проведення перевірки діяльності підприємств, установ та організацій, які перебувають у власності громади Волинської області, членом якої є і депутат Зінкевич.

Через трохи, на цей допис відреагував директор педколеджу Микола Савельєв. Свою відповідь він виклав у себе на сторінці «Фейсбук».

«17 березня 2016 року о 12.00 до коледжу зателефонувала заступник начальника відділу з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області Мирослава Василівна Якимчук і повідомила, що завтра на 8.00 у відділ повинні бути надіслані документи згідно з переліком (додається).
Пункт 3, відповідь на який так зацікавила Костянтина Миколайовича, викликав запитання і у дирекції коледжу: чи існує зразок надання інформації за цим пунктом? На це Мирослава Василівна відповіла, що форма відповіді довільна, достатньо буде зазначити, якими сумами варто доповнити кошторис коледжу на 2016 рік, щоб оплатити заплановані, але не профінансовані видатки. На запитання, чи слід деталізувати розрахунки і надавати наявні у коледжі кошториси та проекти, Мирослава Василівна відповіла, що достатньо вказати загальні суми за кодами економічної класифікації, а якщо у членів комісії виникатимуть запитання, вони самі звернуться за роз’ясненням.

І якби-то Костянтин Миколайович не мав змоги уточнити деталі, я б не здивувався викладеному ним матеріалу. Мало того, що службові телефони коледжу є у всіх довідниках і на офіційному сайті, я і сам особисто знайомий із паном Костянтином з дитинства, адже виріс з ним в одному під’їзді… Більше того, економіст коледжу, яка й готувала документи для комісії, живе із Костянтином Миколайовичем на одній площадці двері-в-двері, тож уточнити інформацію, яка його зацікавила, він мав змогу, що називається, у тапках і халаті. Та, на жаль, манера «робити з мухи слона», не розібравшись у ситуації, – це буденна справа сьогоднішньої політики» – виклав у дописі пан Савельєв.
За КЕКВ 2210: (див. таб.)
За КЕКВ 2240: (див. таб.)

За КЕКВ 3131:
«Як показує практика, тепло економлять не лічильники (якими, до речі, усі приміщення коледжу обладнані ще у 2002 році), а раціональне його споживання. На сьогодні нічого ліпшого, ніж встановлення теплових пунктів, в Україні не придумано, а отже, й навчальний заклад замовив кошторисну документацію на облаштування таких пунктів у головному корпусі та студентському гуртожитку як найбільших споживачів теплової енергії в установі. Вартість цих робіт складає 380 тис.грн.

За КЕКВ 3142:
Студентський гуртожиток коледжу є останньою будівлею, яка була здана в експлуатацію у місті за часів СРСР – у 1989 році. Поспіх, з яким завершувалися роботи, з одного боку, виправдані бажанням запустити об’єкт у роботу і якби цього не відбулося, то не відомо чи мав би коледж гуртожиток взагалі, а з іншого, призвели до суттєвих порушень у технології прокладання мереж водопостачання та водовідведення, і як наслідок – комунікації багато років протікали та забивалися. 
2014 року, після виготовлення відповідної проектно-кошторисної документації, коледж приступив до реконструкції цих мереж. Роботи були розділені на три етапи. Перший проведений і оплачений у 2014; другий – частково проведений у 2015 та продовжується нині, але й досі не оплачений; третій і останній варто було б провести у 2016 році.
Вартість робіт другого етапу становить 990 тис. грн., які повинні були б виділити з обласного бюджету ще минулого року, та цього не відбулося. Прогнозуючи таку ситуацію, коледж накопичив на кінець року вільні залишки у сумі 450тис.грн. і оплатив частину робіт зі спеціального фонду (коштами, які заклад заробив шляхом надання платних послуг), другу ж частину – 540 тис. грн. ми й заклали у вищеназваний документ. Вартість робіт за третім етапом становлять 660 тис. грн., про що також було згадано у пропозиціях.

Що ж до останньої суми у 900 тис. грн., яка викликала найбільше натхнення для сарказму у Костянтина Миколайовича, і була призначена для «завершення встановлення сигналізації на гуртожитку». Але тут у поспіху бухгалтерія пропустила слово «пожежна»))) 

На виконання припису «Про стан пожежної безпеки об’єктів з масовим перебуванням людей», який був складений ще у 2012 році, коледж був зобов’язаний установити повний комплекс зазначеного обладнання. За кошти знов-таки спеціального фонду, згідно із нормами «Проектування систем пожежної сигналізації, оповіщення про пожежну та управління евакуацією людей, передавання тривожних сповіщень.». Проект 20/40.13 – ФУПС.П. приміщення дев’ятиповерхового гуртожитку, який заходиться на вул. Устилузька, 44, була виготовлена проектно-кошторисна документація, згідно з якою вартість зазначених робіт (за цінами 2012 року) і становить 900 тис. грн. Зобов’язання лишаються, а кошти не виділяються ось уже четвертий рік поспіль.
І на останок. Ще у вівторок відділ з питань управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Волинської області повідомив дирекцію коледжу, що у навчальному закладі працюватимуть представники тимчасової контрольної комісії Волинської обласної ради, які, на жаль, так і не завітали до установи. Можливо, у розмові з працівниками відповідних служб комісія отримала б вичерпні відповіді на усі запитання, а не керувалася домислами та плітками.

З повагою, Микола Савельєв»

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!