Кілька повчальних історій, які дають нам важливий урок того, як потрібно ставитися до людей

1. Знайте ім’я прибиральниці

Коли я був на другому курсі університету, наш професор влаштував нам письмовий тест. Я був старанним студентом, і тому відповів на всі питання, крім останнього: «Як звуть жінку, що прибирає наш університетський корпус?»

Мені здалося, що це якийсь жарт. Ну так, звичайно, я кілька разів бачив нашу прибиральницю. Вона була високою темноволосою жінкою злегка за 50, але звідки мені було знати її ім’я? Я здав тест без відповіді на це запитання. Перед самим закінченням заняття один зі студентів запитав, чи буде це питання враховуватися у підсумковій оцінці.

«Звісно!», – сказав професор. «На яку б ви роботу не влаштувалися, вам неодмінно доведеться спілкуватися з багатьма людьми, і серед них жодного, хто зовсім не важливий. Кожна людина – це особистість, за якою ховається своя історія, свої радощі і свій біль. Вони заслуговують вашої уваги і турботи, навіть якщо ця увага – звичайне вітання».

Я проніс цей урок через все своє життя. А ще я дізнався, що ту жінку звали Дороті.

humanity-2

2. Не залишайте людину мокнути під дощем

Одного разу рівно о 23:30 одна літня чорна жінка стояла на узбіччі траси в Алабамі під проливним дощем. Її машина зламалася, але їй будь-що потрібно було дістатися до пункту призначення. Вона вирішила спробувати зупинити попутну машину, та вийшовши під дощ, одразу ж промокла наскрізь.

Незабаром машина таки зупинилася, з неї вийшов молодий білий чоловік, відразу ж погодився їй допомогти – річ, погодьтесь, нечувана в повних расових конфліктів 60-х. Чоловік не тільки довіз її до місця, але й допоміг їй висушитися, і навіть викликав таксі.

Хоча жінка кудись дуже поспішала, вона все ж знайшла час подякувати йому, а також запитати його ім’я та адресу. І через сім днів в двері чоловіка хтось постукав. Як же він здивувався, коли побачив, що там стояла коробка з величезним пласким телевізором.

У листі, доданому до коробки, було написано: «Спасибі, що допомогли мені тоді на трасі. Той дощ промочив наскрізь не тільки мій одяг, але й надію. А потім з’явилися ви. І завдяки вам я все-таки встигла побачитися з вмираючим чоловіком перед самою його смертю. Спасибі, що допомогли мені, не чекаючи нічого взамін. З повагою, місіс Нет Кінг Коул*» .

* – Нет Кінг Коул – відомий американський джазовий піаніст і співак. У 2000 році його ім’я внесено у Зал слави рок-н-ролу.

humanity-1

3. Не забувайте про тих, хто вам прислуговує

У ті далекі дні, коли морозиво з шоколадом коштувало куди менше, ніж зараз, один десятирічний хлопчик зайшов у кафе при ресторані, і присів за столик. Офіціантка поставила перед ним склянку води. «Скільки коштує морозиво з шоколадом»? – Запитав він. «50 центів», – відповіла офіціантка.

Хлопчик порився в кишені, дістав звідти монети і перебрав їх.

«А скільки коштує звичайне морозиво?» – запитав він. В цей час за інші столики сіло ще кілька людей, яких потрібно було обслужити, і офіціантка почала втрачати терпіння. «35 центів!», – різко відповіла вона.

Хлопчик ще раз перерахував монетки. «Тоді мені звичайне, будь ласка», – сказав він. Офіціантка принесла йому морозиво, рахунок, і пішла. Хлопчик з’їв морозиво, розплатився з касиром, і вийшов з кафе.

Коли ж офіціантка повернулася за той столик і почала його витирати, вона ледь не розплакалася. Під порожньою тарілкою лежали дві монетки – десять і п’ять центів. Хлопчик відмовився від морозива з шоколадом, щоб залишити їй чайові.

humanity-2

4. Прибирайте перешкоди на вашому шляху

Давним-давно в одній далекій країні її король наказав покласти посеред жвавої дороги величезний камінь. Після він сховався на узбіччі, щоб подивитися, чи зможе хтось прибрати його з дороги. Спершу по дорозі проїхало кілька придворних і багатих купців в каретах – всі вони просто об’їхали камінь, багато ще й голосно засуджували короля за те, що на дорогах біля столиці твориться подібне неподобство, але ніхто не зробив нічого, щоб прибрати камінь з дороги.

Після всіх них на дорозі з’явився селянин, який до того ж тягнув на собі за спиною мішок з овочами. Підійшовши до величезного камінця, він поклав мішок на землю, і спробував зіштовхнути камінь на узбіччя. Аби його зіпхати, йому довелося добряче попотіти, та все-таки в підсумку йому це вдалося. І після того, як він знову звалив мішок на плечі, він побачив, що під прибраною каменюкою лежить гаманець, повний золотих монет, і лист від короля, в якому він дарував гаманець разом з його вмістом тому, хто прибере камінь з дороги.

Селянин розумів те, що багатьом з нас не вдається зрозуміти ніколи: «Кожна перешкода – можливість поліпшити наше становище».

5. Віддавайте, коли це потрібно

Багато років тому, коли я працював волонтером в лікарні, я познайомився з маленькою дівчинкою на ім’я Ліза, яка страждала від рідкісної і смертельної хвороби. Дитина вже навіть не підіймала голову з ліжка. Її єдиним шансом на порятунок було переливання крові від її 5-річного брата, який вже перехворів на цю хворобу, і виробив антитіла, здатні впоратися з цим завданням. Лікар пояснив її братові, що від нього потрібно, і запитав, чи готовий він віддати сестрі свою кров. Він коливався не більше секунди, а згодом сказав: «Якщо це врятує її життя, я згоден».

Коли йшло переливання, він дивився, як і всі ми, на те, як на бліді щоки його сестри повертався рум’янець, і посміхався… Та після цього він раптово спохмурнів і запитав у лікаря тремтячим голосом: «А я скоро помру»?

І тільки після цього ми дізналися, що хлопчик неправильно зрозумів лікаря, і вирішив, що для того, щоб врятувати сестру, він повинен віддати всю свою кров, а значить і померти… І ця маленька дитина навчила нас всіх жертовності. Я на все життя запам’ятав цей приклад, і зрозумів одну вагому річ – ти можеш зробити дуже мало, і це може стати порятунком, або частиною порятунку чийогось життя, а можеш не робити нічого, і це гарантовано нікого не врятує.

humanity-4

Ось такі нескладні правила, які можуть зробити життя усіх людства приємнішим, комфортнішим та щасливішим!

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!