З 1 квітня усі державні закупівлі переводять в систему ProZorro.

У день сміху всі центральні органи виконавчої влади зобов’язані перевести дані в нову систему. Це за законом називається перший етап впровадження реформи, який позбавить країну від зайвих витрат і паперових закупівель.

Пілотний проект такої системи працював з лютого 2015 року та показав свою ефективність – завдяки йому вдалося заощадити кошти, а саме 1,4 мільярда гривень. Урядовці заявляють, що нова система допоможе економити до п’яти мільярдів гривень уже в цьому році. З 1 серпня всі підприємства України, не тільки центральні, зобов’язані перейти на електронні закупівлі,- повідомляє прес-службаМінекономрозвитку.

«Мова йде про тендери вартістю мільйони гривень від найбільших компаній країни: Укрпошти, Укрзалізниці, Енергоатома, а також від центральних органів виконавчої влади. Це – величезна можливість для бізнесу», – розповів заступник міністра Максим Нефьодов про перший етап впровадження програми.

Відомо, що система не тільки дозволяє проводити моніторинг закупівель, а також закупівлі шляхом аукціонів, але в проекті передбачили механізм оскарження, процедуру відкритих торгів з неціновими критеріями тощо.

Нагадаємо, що Максим Нефедов повідомляв, що ProZorro допоможе повернути довіру українців до державних закупівель.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!