Документація однієї із найбільших офшорних компаній Mossack Fonseca & Co потрапила до журналістів німецького видання Süddeutsche Zeitung, яке передало матеріали для глобального аналізу відразу двом всесвітньовідомим антикорупційним центрам. Виявилось, що послугами офшорної компанії скористалось 20 українців, серед яких є і теперішній президент – Петро Порошенко. Про це пише виданняУкраїнська правда.

У розслідуванні журналістки Анни Бабинець йдеться про те, що Порошенко використав відразу три офшорні компанії для процесу передачі «Рошену» в так званий «сліпий» траст. Принаймні така інформація випливає із відповіді керуючого директора ICU М. Пасенюка на запит Бабинець.

«Prime Asset Partners Limited була заснована влітку 2014 року в ході проведення корпоративної реструктуризації, яка була підготовчою стадією для подальшого продажу групи Roshen. Після її заснування компанія не здійснювала ніякої діяльності, окрім тієї, що вказана нижче. Восени 2014 року Prime Asset Partners Limited заснувала на Кіпрі компанії CEE Confectionery Investments Limited, яка в свою чергу заснувала в Нідерландах компанію Roshen Europe BV», – йдеться в відповіді директора ICU.

За словами Бабинець, Пасенюк виправдовує створення офшорних компаній міжнародною практикою і тим, що процес передачі «Рошену» в «сліпий» траст є дуже складним.

Нагадаємо, Порошенко офіційно заявив, що не зможе керувати компанією «Рошен», оскільки передав її в «сліпий» траст одному із іноземних банків, тому будь-які його вказівки чи побажання не матимуть юридичної сили. Досі назва цього іноземного банку є невідомою для українців.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!