На сайті електронних петицій Президента України почався збір підписів за ідею встановити вік у 65 років верхньою межею вікового цензу для права голосувати.

У петиції пропонується внести зміни до статті 70 Конституції України, згідно з якими громадяни, які старші 65 років будуть позбавлятися права голосувати на виборах і референдумах. Таким чином обирати уряд і президента країни, місцева влада, а так само приймати найбільш важливі рішення, що стосуються подальшої долі країни на референдумах зможуть лише громадяни, які досягли на момент голосування 18 років, але яким ще не виповнилося 65.

Ідея таким чином викорінити «культ гречки», що процвітає на кожних виборах, не нова. У будь-якому передвиборному штабі кандидата-мажоритарника вам скажуть, що в першу чергу прописують стратегію роботи з пенсіонерами та населенням у віці 45+. Технологічно все правильно – ці люди дисципліновано ходять на вибори і часто визначають їх результати. А оскільки люди похилого віку в Україні позбавлені можливості нормально жити, лікуватися і харчуватися, то для багатьох з них принциповим стає питання, що вони їстимуть сьогодні і завтра, а не наскільки розвиненою стане країна через 4-5 років. Саме тому, від безвиході, багато хто з них голосують і голосуватимуть за «гречку».

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!