У рамках проекту «Примирення через важку пам’ять» у Луцьку відбудеться промозустріч, під час якої обговорюватимуть трагічні сторінки українсько-польської історії.

Про це пише IA ZIK з посиланням на консула Генерального консульства Республіки Польща в Луцьку Криштофа Савіцького.

Серед організаторів – польське консульство у Луцьку та Фундація «Відкритий терен». «Примирення через важку пам’ять» – це суспільна ініціатива, скерована на зміцнення польсько-українського порозуміння і міжнародної співпраці, зосереджена навколо делікатного питання важкої пам’яті, зокрема операції «Вісла».

Організатори ініціативи, розпочатої в 2012 році, переконані в її існуванні навіть після розмови з останнім свідком даних історичних подій. Одним з першочергових завдань проекту є поширення новітньої історії з її добрими прикладами допомоги одне одному, незважаючи на війну, вигнання, переслідування і руйнування.

До 2015 року молоді поляки та українці зібрали 236 усних історій по обидва боки кордону. Ця ініціатива також має на меті знищення національних стереотипів, розвиток діалогу між польським та українським суспільством, позбавленого кліше та мови ненависті. Поставлені перед проектом завдання реалізують польсько-українські волонтери у співпраці з експертами численних організацій, пише ВАР.

У рамках проекту такі промозустрічі відбудуться у Луцьку (14 квітня), Тернополі (15 квітня) та Рівному (16 квітня).

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!