Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до статті 40 Закону України» Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування «щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії», який дозволить жінкам вийти на пенсію в 55 років за наявності стажу 30 років.

Законодавчим актом встановлено «для обчислення пенсії враховувати заробітну плату (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд за 30 червня 2000 року незалежно від перерв».

У зв’язку з цим Законом викладено абзац перший частини першої статті 40 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».

Цим законодавчим актом також доповнено розділ «Прикінцеві положення» пунктом 2 такого змісту: «положення цього Закону поширюються на осіб, яким пенсії призначені і перераховані в період з 1 січня 2016 року до дня вступу в силу цього Закону».

Раніше Президент Петро Порошенко наклав вето на даний законопроект.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!