Згідно з поправками до закону про Карту поляка, власники документа, які приїхали в Польщу, протягом 9 місяців будуть отримувати допомогу в розмірі 140 євро. Про це з посиланням на «Радіо Польща» передає Еспресо.

Глава комісії Сейму зі зв’язків з поляками за кордоном, депутат від правлячої партії «Право і Справедливість» Міхал Дворчик заявив, що прийняті Сеймом поправки до закону про Карту поляка полегшать переїзд в Польщу громадянам пострадянських країн і Балтії, що належать до польського народу.  

За словами депутата, на основі Карти поляка громадяни з цих країн зможуть приїжджати до Польщі і отримувати польське громадянство після року проживання в країні. Протягом перших 9 місяців такі особи будуть отримувати щомісячну допомогу у розмірі 600 злотих (140 євро).

МЗС Польщі очікує, що протягом 10 років в Польщу приїдуть близько 200 тисяч поляків з пострадянських країн і країн Балтії. Поправки до закону про Карту поляка також передбачають, що в надзвичайних ситуаціях, в разі загрози життю, поляки, які проживають за кордоном, матимуть ті ж права, що і громадяни Польщі.

За словами депутата, це положення дає можливість при необхідності швидко провести евакуацію осіб польського походження.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!