Сьогодні Україна святкує Благовіщення Пресвятої Богородиці  – дуже важливе християнське свято, яке пов’язане з Матір’ю Божою. Кажуть, що у цей час архангел Гавриїл повідомив Марії, що вона обрана Богом для народження Сина Божого. Вважається, що це була новина, яка змінила долю людства.

А за кілька тижнів у тисячі храмах України залунає дзвін, сповіщаючи про те, що наступив Великдень. Цьогоріч Воскресіння Христове ми відзначатимемо 1 травня.

А за 7 днів до святкування у самому центрі Києва, городяни та гості столиці матимуть змогу побачити надзвичайний перформанс європейського рівня  -«Авторська Писанка», що проходитиме в рамках щорічного фестивалю «Великодня писанка-2016». 

Ну що тут такого дивного, скажите ви, у столиці завжди бурлить культурне життя. Але в даному випадку, ви глибоко помиляєтеся, адже до цього святкового дійства причетні наші з вами земляки, володимирчани, а конкретніше викладачі Володимир-Волинського педагогічного коледжу ім.А.Ю.Кримського Валентина Залуніна, Леся Мартинюк та Оксана Білик.

Організатори цього дійства ще кілька тижнів тому розпочали пошук талановитих особистостей для художньої виставки в рамках проекту Пасхи 2016 від Folk Ukraine. На їхній заклик відгукнулося чимало майстрів, серед яких були й наші викладачі коледжу.

Задум організаторів акції був досить простим, але водночас – оригінальним. Вони виготовляють 374 величеньких пасхальних яєць (зі склопластику), але не розмальованих. А майстри-художники, які зголосяться брати участь у акції самотужки і на власний розсуд їх розпишуть-розмалюють. Потім ці 374 писанки встановлять на Софіївській площі у Києві, а пізніше ці витвори українських майстрів вирушать у турне. Ці диво-писанки зможуть побачити у інших великих містах України, а також у Грузії, Польщі, Нідерландах.

– Хтось реєструвався у «Фейсбуці», хтось іншим способом. Ми з Лесею Мартинюк цього річ отримали звання «народних майстрів» саме по писанкарству. Отож, завдяки цьому й були допущені до участі у  конкурсі, – пояснює нам викладач образотворчого мистецтва педагогічного коледжу Оксана Білик. – Через деякий час через пошту ми отримали посилку, яка мала розміри приблизно як запакована пральна машинка. Там була ця величенька писанка, фарби. Все це нам прислали безкоштовно. Потім більше двох тижнів ми працювали над цими писанками, а тепер готуємо їх до відправки на Київ.

Зараз ці диво-писанки красуються перед від’їздом у фойє педагогічного коледжу. Охочих поглянути на цю красу чимало.

Автором писанки під назвою «Дерево життя» є Оксана Білик, писанки «Боже Великий, єдиний, нам Україну храни» – Валентина Залуніна, писанки «Творіння Божої краси» – Леся Мартинюк.

На Софіївській площі також красуватиметься ще одна писанка нашого земляка Станіслава Волощенка, професійного писанкаря, який нині мешкає у Львові.

Отож, 23 квітня 374 Пасхальних писанок приблизно в метр висотою, розписані руками надзвичайно талановитих майстрів художників з усієї України, будуть встановлені у Києві на Софіївській площі.

 Приємно, що серед цих великодніх красунь будуть і наші, володимирські.

 

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!