8 квітня відбулася чергова сесія Володимир-Волинської місьої ради сьомого скликання. На порядок денний було винесено більше тридцяти важливих питань. Затягнулося сесійне засідання на цілих чотири години, але депутати набралися витримки та терпіння і працювали без перерви. З усіх винесених на розгляд питань, лише кілька було не схвалених депутатами та відправлено на доопрацювання.

А тепер про все по порядку.

Розглядали питання реформування друкованого засобу масової інформації та редакції, співзасновниками яких є Володимир-Волинська міська рада. Йшлося про газету «Слово правди».  Справа у тому що в країні розпочався процес роздержавлення усіх комунальних ЗМІ. Саме тому міська рада виходить із співзасновників цього видання. У депутатів було чимало запитань стосовно того кому буде передане майно друкованого засобу масової інформації, у чиїй власності перебуватиме сама газета та приміщення, де знаходиться редакція. Редактор видання Антоніна Михальчук пояснила, що приміщенням користується трудовий колектив друкованого видання ( він також буде власником) на умовах бюджетної оренди яка, згідно Закону, може бути укладена на термін не менше 15 років.

Далі, в робочому порядку, було затверджено Положення про призначення стипендій Володимир-Волинської міської ради для обдарованої молоді «Майбутнє Володимира».

Знову обросло дискусіями питання затвердження Положення про тимчасову контрольну комісію міської ради, яка ще й як слід не працювала, але яку в народі вже встигли нарікти «комісією по м´ясорубках». Зокрема повстало чимало питань стосовно, запропонованого депутатом Миколою Савельєвим,  Положення. Усі їх, звісно, можна було розглянути на засіданні депутатських комісій. Проте на засіданнях, як ми мали нагоду побачити, все було тихо і мирно, а на сесії з´явилося чимало поправок, уточнень і неточностей.  Напевно, у всьому винні присутні на засіданні сесії відеокамери засобів масової інформації, тільки вони так діють на наших народних обранців. Утім, подискутувавши, депутати таки не затвердили даного Положення, по причині нестачі голосів.

З доповненням депутати затвердили Програму «Безпечне місто 2016-2017». Депутат Максим Клим´юк пропросив осіб, які відповідатимуть за перебіг цієї програми, відповідально поставитися до проведення конкурсу щодо виконавця робіт, а не так як це було з першими кількома камерами, вже встановленими в місті. Доступ до конкурсу має бути у всіх бажаючих, аби місто мало можливість придбати та встановити камер на більш вигідних умовах для нашої громади. Депутат Руслан Мороз попросив доопрацювати дане рішення в плані того, як і в кого буде зберігатися інформація зі встановлених камер відеонагляду, хто конкретніше відповідатиме за використання цієї відеоінформації. Депутати також внесли пропозицію що в місцях, де будуть встановлені в майбутньому відеокамери, слід встановити відповідні таблички «Ведеться відеонагляд». Міський голова додав, що до цього дійсно слід поставитися дуже відповідально, бо вже надійшов лист від СБУ в якому цікавляться як укладався договір з підприємцем Кандибою на встановлення камер відеогнагляду, як використовується дана інформація.

Депутати також заборонили продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних та слабоалкогольних напоїв під час проведення фестивалю «Володимир- 2016» і святкових заходів з нагоди Дня міста. З цього можна зробити висновок, що цьогоріч фестиваль таки відбудеться. Проте, як зазначив депутат Максим Клим´юк,  проблема вживання алкоголю актуальна не тільки у святкові дні і навів у приклад те, що коїться біля крамниць які працюють цілодобово. «Вони ж там не цукерки з печивом наминають бля другої години ночі! І ми це з вами прекрасно знаємо! З цим теж потрібно щось робити…» – зазначив депутат. До речі за ухвалення цього рішення проголосували всі одноголосно. Утримався лише один депутат. Якщо володимирчани знають усіх власників цілодобових крамниць, то, гадаю, їм не важко буде здогадатися хто саме.

Палкі дебати розгорілися довколо обговорення питання про внесення змін до рішення міської ради «Про міський бюджет на 2016 рік».

Наприклад, депутати Мороз і Жук висловились, що радо б підтримали зміни до бюджету, але чому їм не предоставили приблизні розрахунки та кошторис на виконання певних робіт. Мовляв, як ми можемо давати такі кошти, не бачачи конкретно на що.

Так само палко дискутували депутати стосовно фінансової підтримки ФСТ «Спартак». Мовляв, тренери на роботу не ходять, бухгалтера на роботі не зловиш, а ми їм виділяємо такі величезні гроші.

– Стільки людей відвідує басейн, платять за настільний теніс… Куди йдуть ці кошти? Хто за них відповідає? А чи не забагато на один спорткомплекс тих керівників? – цікавилися депутати.

Проте, депутатською більшістю дане рішення було таки підтримане. Так само як підтримали депутати рішення про присвоєння назви новоутвореній вулиці міста Володимира Волинського. Отож, новоутворену вулицю міста, яка з´явиться у районі вулиці Пилипа Орлика, нарічуть вулицею загиблого воїна-героя АТО Сергія Смірнова.

Далі, на розгляд депутатів було винесено рішення про надання дозволу на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок. У переліку прізвищ, яким надано дозвіл, учасники АТО, члени родин загиблих.

Здивувало що представники «Самопомочі» під час голосування цього питання або «не голосували», або ж «утрималися». Пояснень з цього приводу не прозвучало жодних від депутатів цієї політичної сили. Втім, вони й під час розгляду інших «земельних» питань теж переважно «утримувалися», або ж «не голосували».

Своїм рішенням депутати також дали дозвіл на те, щоб в центрі міста (навпроти парку «Слов´янський»), уже в найближчому майбутньому, розпочалося будівництво багатоповерхового житлового масиву. Депутати поцікавилися у забудовника чи є можливість передати кілька квартир у власність міської громади. Проте, начальник міського управління архітектури та містобудування Тарас Киба зазначив, що згідно Закону забудовник може тільки здійснити відрахування на інфраструктуру міста, не більше. В сесійній залі одразу ж було чутно репліки, що ці відрахування настільки мізерні, що про них годі й говорити.

Далі, в робочому порядку депутати затвердили нову редакцію регламенту Володимир-Волинської міської ради сьомого скликання, доповнили деякі рішення міської ради та прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, голови Волинської обласної ради та ОДА, народних депутатів Верховної Ради Ігоря Гузя та Сергія Мартиняка та ще одна звернення до депутатів міста Грубешов «Про відзначення 70-ї річниці Грубешовської операції-спільної акції УПА та польського антикомуністичного підпілля».

У «Різному» депутат Руслан Мороз знову поцікавився чому ніхто не інформує ні депутатів, ні городян про те, що має відбуватися в подальшому з ЖЕКами. Його також цікавила подальша доля нашого ВПУ, що в цьому плані роблять наші обласні депутати.

Депутати також вислухали пропозицію пана Царука щодо встановлення у місті пам´ятника борцям за волю України.

Присутній на сесії підприємець Володимир Власюк цікавився чому ніхто не реагує на те, як руйнується дорожнє покриття на вулиці Шевченка. І все це, зазначив підприємець, через вантажівки які довозять великотонні вантажі у ТЦ «Пан-Буд». Також пан Власюк цікавився, чому існує таке явище у Володимир-Волинській міській раді як «безробітний депутат»?

Присутній на сесії Микола Гінайло, голова Фонду «Матері Божої Неустанної Помочі», закликав усіх до Вербної неділі вийти на толоку та поприбирати місця спочинку наших рідних та близьких.  Отець Євген Рябець звернувся до міської влади аби допомогли в облаштуванні парку, що біля історичного музею.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!