Сесія Володимир-Волинської районної ради 8 квітня відбулася у досить-таки напруженому режимі. Перше, що здивувало депутатів – це відхід від стандартного підняття рук під час прийняття рішення, замість якого запропоновано поіменне голосування. Це виглядало так: голова районної ради  щоразу після кожного озвученого питання чи доповнення до нього зачитує список депутатського корпусу і кожний депутат говорить «за», «утримався» або «проти». І коли розпочалася процедура голосування за порядок денний, в якому було 26 питань, дехто із депутатів здивовано викрикнув з місця: «Та так «закати» ми будемо до пізнього вечора!» Але закон є закон, тому від процедури голосування по-новому ніхто відходити не збирався. Довелося районним обранцям зібратися та звикати до поіменного голосування.

Перші розбіжності у в думках сталися уже на затвердженні регламенту роботи сесії, зокрема на відведенні часу на виступи. Запропоновано було затвердити виступи до 3-хвилин, проте інші депутати запропонували до 5-ти. І настільки це “завело” депутатів, що тільки після п’ятого  разу  питання регламенту було вирішено.

Далі півгодини було відведено під депутатські запити, проте, перед цим було надано слово директору Володимир-Волинської філії «Волиньобленерго», котрий озвучив доволі таки катастрофічну картину крадіжок трансформаторної оливи із електричних підстанцій.

Уже в області вкрадено до 4-х тонн оливи, внаслідок чого було пошкоджено роботу трансформаторів та створення аварійних ситуацій. До того ж немає на складах достатнього обмінного фонду, який можна використати під час заміни трансформаторів, які вийшли з ладу. Директор філії закликав депутатів проводити масово роз’яснювальну роботу та, навіть, натякнув, що за інформацію про злодюг (в разі її підтвердження) генеральний директор «Волиньобленерго» може прийняти рішення про виплату винагороди до 10 тисяч гривень.

Депутати дещо критично віднеслися до цього виступу та закинули керівнику філії, що тарифи на електричну енергію зростають, а ось матеріальна база  чомусь опинилася на нулю.

Але нині не це питання цікавило депутатів, тому вони хутенько взялися до озвучення запитів. А їх було кілька: депутат Квашук озвучив проблему несправності шкільних грубок опалення; Потурай – вчергове виніс питання ремонту фасаду Лудинської ЗОШ; Шостака  турбувало зменшення кількості палива на школу села Новосілки, а пані Фурман поцікавилася, чи виносилося на розгляд депутатської комісії питання облаштування зупинки обабіч залізничної колії у селі Пятидні.

Далі у депутата Карпюка виникли сумніви відносно  поіменного голосування, який контролює та проводить голова районної ради Роман Гук, тому запропонував посадити ще два депутати, які б слідкували за відмітками. Однак Роман Григорович зауважив, що окрім винесення відповідних відміток напроти кожного депутата під час прийняття рішення, ведеться аудіо запис, який кожен присутній, в разі сумніву, може прослухати. Крім того, на веб-сайті районної ради ще до кінця робочого часу буде оприлюднені результати поіменного голосування по кожному питанню.

Коли втихли усі організаційні процеси, депутати приступили до порядку денного. Першим питанням було внесення змін до Регламенту районної ради. Тут не варто було довго щось комусь пояснювати, тому депутати швиденько прийняли за основу та вцілілому ці зміни.

Найгарячіше в сесійній залі було під час оприлюднення звіту про виконання Програми соціально-економічного та культурного розвитку  району за 2015 рік та делегованих районною радою повноважень, з яким виступила голова РДА Наталія Василець. Перед початком доповіді  від депутата Павловського поступила пропозиція звіт не прослуховувати, бо з ним кожний депутат був ознайомлений під час засідання постійних депутатських комісій, а відразу ж приступити до обговорення. Проте депутати не пристали на цю пропозицію і вирішили вкотре послухати досягнення району за минулий рік.

У своїй доповіді Наталія Василець намагалася охопити усі сфери діяльності району, акцентуючи увагу на тих здобутках, які вдалося досягнути. Окремо спинилася на критичній демографії, підштовхуючи думку присутніх до того, що закриття малокомплектних шкіл постало на часі. Не оминула ряд фінансових питань, окремо наголосивши на тому, що виконання бюджету району виконано на 106 відсотків. Говорила Наталія Володимирівна й про гарні врожаї, багатотонну реалізацію м’яса, тисячні надої молока та копітку роботу з інвентаризації земель сільськогосподарського призначення, що додало в бюджет додаткові сотні тисяч гривень. Не забула й про виділення земельних ділянок для учасників АТО. Уже, як стало відомо, поступило 310 заяв від учасників АТО, з яких 281 задоволена, 18 (Хобултівської сільської ради) – відмовлено, 11 – на розгляді. Крім того, як наголосила пані Наталія, в район минулого року пішли інвестиції та субвенція з державного бюджету, яка була використана для покращення енергозбереження, ремонти закладів соціальної сфери. Планується й надалі продовжити запровадження заходів з енергозбереження, ремонт доріг, на що очікується значні капіталовкладення з бюджету.

Доповідь була завершена і в залі запанувала хвилинна тиша. Проте депутат Середа її порушила, закинувши пані Василець те, що в районі люди доведені до крайнього зубожіння, тому змушені займатися контрабандою. А Ганна Фурман додала, що інтелігенція, зокрема вчителі, також змушені їздити до Польщі за додатковим заробітком. Бо ті заробітні плати, які нині вони отримують, не дають змоги прожити. Лунали від депутатів також закиди що жодної особистої заслуги в тому, що район ще якось жевріє, немає голови РДА Наталії Василець. Врожаї, надої, ремонти та решту того, що відбувається в районі – жодним чином не залежні від особистого вкладу керівника району.

Обговорення звіту голови РДА набуло бурхливого характеру, бо в залі частина депутатів прийняла бік пані Наталії, а частина – намагалася очорнити все те, що було озвучено головою РДА.  Які б гарні не були показники у звіті, однак все ж таки ніде правди діти що в районі практично немає доріг, молоді родини виїжджають до міст, школи залишаються без учнів. І за це, як наголосила Вікторія Середа, повинна взяти відповідальність політична сила, яка нині біля керма. Та й депутат Василь Люлька притримувався такої ж думки.

Після бурхливих дебатів та іноді обурливих викриків звіт голови РДА прийняли до відома. Хоча склалося враження, що більшість із присутніх депутатів була дещо незадоволена тим, що пані Василець не вдалося «добити» різноманітними каверзними запитаннями та необґрунтованими закидами.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!