Ми нещодавно висвітлювали питання оренди приміщень у Володимир-Волинському ТМО. Одним із орендарів виступає підприємець Чайковська, котра відкрила там щось на кшталт закладу громадського харчування, де на торговому залі  встановлено три столики, за якими можна нашвидкуруч перекусити. У цьому закладі, ніби то, громадського харчування останнім часом помітно збільшився асортимент не лише продовольчої групи товарів, додалася ще й промислова у вигляді товарів повсякденного вжитку.

Ось тільки існує там одна проблемка– немає рукомийника, в якому перед тим, як скуштувати того ж пиріжка чи попити кави, можна було б помити руки. Про санітарні норми та про систему контролю поцікавилася у головного лікаря ТМО Олександра Клачука, на що у відповідь почула одне: це вже прерогатива санепідеміологічна служби. Проте, навряд чи під час відкриття та діяльності подібних закладів, санепідеміологічна служба на це все дивилася крізь пальці.

Спершу, як годиться, поцікавилася у самого підприємця. І коли когось відповідь не влаштує, не варто поливати брудом ні автора статті, ні тим більше тих, хто надав дозвіл на оренду.

Проте, про все по порядку. Зателефонувавши до Віри Чайковської, почула у відповідь те, що й належало. Адже впродовж багатьох років ніхто б не дозволив ось так без відповідних правил, дозволів та санітарних норм торгувати продовольчою групою, як ото вказують ті, кому немає де помити руки. Тим більше – розгорнути торгівлю в лікарні, де без целофанових мішків на взутті й кроку не ступиш до відділення стаціонару! Але ж нам хочеться піару та сенсацій!!!

Як зазначила Віра Анатоліївна, дана торгова точка не пов’язана з громадським харчуванням, а виконує роль….кафетерію. Щось на кшталт привокзального кафе. За Правилами торгівлі у подібних закладах вимагається реалізовувати продукти та напої у відповідній тарі та упаковці, подавати серветки та дотримуватися відповідних вимог, які передбачив  Кабінет Міністрів в нормах Постанови від 15 червня 2006 р. N 833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» зі змінами, внесеними Постановою  N  706 (706-2011-п ) від 29.06.2011 року.

Як наголосила пані Віра, одноразовий посуд там подається, а столики для того, щоб не блукати по лікарні з пиріжком в руках, а зручно присісти  та спожити.  Для персоналу обладнаний умивальник, проте він розміщений у підсобному приміщенні. Уся продукція зберігається в холодильниках та термін придатності жодного разу не був прострочений.

 А вимоги для облаштування вбиральні та рукомийника в самому приміщенні кафетерію просто не передбачені урядовим документом.

І насамкінець. Декому  з наших городян багато що не подобається в місті. Звісно, це нормальне явище і воно настільки стало звичним, що вже не викликає ні резонансу, ні цікавості навіть у тих, хто любить обсмоктувати останні плітки навіть тоді, коли вони не вартують курячого бовтуна. Скажу відверто: не подобається те, що в кафетерії немає де помити руки, звертайтеся до декотрих міських депутатів, які по роду своєї бездіяльності та цілодобової незайнятості, а дехто й безробітності, зможуть зліпити запит чи звернення до відповідних структур та отримати відповідь. Коли й після того є якісь сумніві – звертайтеся до контролюючих органів і наводьте порядок. Для чого вас тоді громада обрала?

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!