Цього року внесено зміни у законодавство про прикордонний режим. Вони, зокрема, стосуватимуться власників плавзасобів, а також водіїв і начальників поїздів, наголошує  прес-служба Луцького прикордонного загону.

Новою редакцією постанови Кабміну удосконалено порядок обліку та тримання маломірних плавзасобів у пунктах базування, а також їх пересування у внутрішніх водах України.

Відтепер їх можна буде використовувати тільки після завчасного інформування прикордонників про це –  не пізніше, ніж за годину до виходу.

Також категорично заборонено вихід маломірних плавзасобів після закінчення навігаційного періоду.

До Положення про прикордонний режим також внесено зміни, які стосуються відповідальності перевізників – водіїв автомобілів, начальників поїздів і провідників вагонів. Відповідно до попередньої редакції їм заборонялося підвозити осіб, які не мають відповідних документів, лише у прикордонну смугу і вивозити їх з неї.

Відтепер такі обмеження діятимуть на території контрольованих прикордонних районів. Нагадаємо, що на Волині це – Любешівський, Ратнівський, Шацький, Любомльський, Володимир-Волинський та Іваничівський райони.

Особливу увагу слід звернути і на зміни, які стосуються додаткових режимних обмежень. Тепер чітко визначено, що такі обмеження у необхідних випадках Держприкордонслужба може запроваджувати у прикордонній смузі та контрольованих прикордонних районах. Тобто, при загостренні ситуації у прикордонні, начальник прикордонного загону, після відповідної процедури погодження, вводить такі обмеження на певний термін. 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!