Міністерство оборони України підготувало законопроект про військову поліцію України для розслідування злочинів, скоєних у лавах Збройних сил України. Про це йдеться у повідомленні прес-служби міністерства.

Передбачається, що військова поліція почне працювати наприкінці 2018 року. Вона має стати правоохоронним органом, відповідальним за заходи із запобігання, виявлення, припинення та досудового розслідування злочинів, спрямованих проти порядку несення військової служби, розкрадання та інших правопорушень у ЗСУ.

Відповідно до законопроекту, пропонується надати органам військової поліції зокрема повноваження вести досудове слідство, оперативно-розшукову діяльність.

У Міноборони заявляють, що зараз процедура притягнення до відповідальності військовослужбовця, який вчинив адміністративне правопорушення, громіздка і неефективна, і затягується в часі, починаючи від моменту затримання порушника до притягнення його до відповідальності з наступною передачею документів до суду.

Зазначимо, створення військової поліції є однією зі складових частин воєнної реформи.

У червні 2015 року народні депутати України відмовилися підтримати законопроект, що передбачав створення військової поліції. Його відправили на повторне перше читання.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!