Для більшості журналістів нині настала «найгарячіша» пора. Час, коли можна на підставі законодавства про доступ до публічної інформації та основи засад боротьби із корупційними діяннями, отримати інформацію про задекларовані доходи будь-якого чиновника. Хоч президента, хоч міського голови найменшого за населенням містечка. І тоді один перед одним починають смакувати здобутою інформацією, припасши ще декілька сенсаційних фактів відносно втаємничених статків, бізнесу та нерухомості десь так… на Віргінських островах.  

Скориставшись своїм законним правом, ми також вирішили ознайомитися із деклараціями про майновий стан перших осіб влади нашого міста. Не для того, щоб поглумитися, не для того, щоб щось вивернути щось таємне та приховане на світ Божий, не для того, щоб покопирсатися у брудній білизні та піддати критиці усе те, що наше керівництво заробило та придбало за минулий рік. А для того, щоб злі язики, ознайомившись із основними фінансовими  та майновими витримками із декларацій, менше плескали на задвірках, а завидющі очі просто дивилися та зайвий раз впевнювалися в тому, що усі ми смертні та ходимо під Богом.

Декларування передбачає не тільки отриманий дохід, а й усю власність та нерухомість. І коли вчитуєшся у цифри та назви, повірте, стає трохи дивно. Бо у декого немає ні  житла, ні автомобіля, ні земельної ділянки. Чомусь усе це мають бідні родичі, які вже й не так багато заробляють, щоб десь це все придбати. Але життя іноді диктує своє правила і кожний з нас, перебуваючи на високій посаді, спершу дбає не так про свої власні статки, як про те, щоб родина була забезпечена. І вже нікого не дивує коли автомобіль або триповерховий будинок оформляється на маму, тещу або зятя.

Почнемо із міського голови Петра Саганюка. Сукупний дохід за минулий рік у Петра Даниловича становить 266638 гривень, а членів його сімї – 24796. Звісно, мається на увазі дохід  без вирахування податків, тому не варто ось так відразу відкривати закатувати очі під лоб та лихо заздрити. З усього заробленого на посаді голови  на заробітну плату припало  127354 гривні,  92570 –  на дивіденди та 23714 гривні – інші доходи. У районі пан Саганюк має  дві земельні ділянки,  площами 32087 кв.м та 900 кв.м. Немає у Петра Даниловича в особистому користуванні автомобіля, бо «Волга» 1962 р.в. та «Мітсубісі» 2004 р.в. належать членам його родини, тобто дружині.  Окрім цього, Петро Данилович має відкритий рахунок в банку, на якому за період свого життя акумулювалося 483150 гривень, з яких 243020 гривень – припадає на вклади минулого року.

Його перший заступник Ярослав Матвійчук за минулий рік отримав доходів в сумі 61060 гривень, які припадають винятково на заробітну плату. Члени його родини (дружина, мама та тато) отримали 246430 гривень сукупного доходу. Є у власності  Ярослава Анатолійовича квартира площею 58 кв.м та земельна ділянка у 100 кв.м. Ось його родина значно заможніша, бо й нерухомості має трохи та й земельних наділів. Якщо взяти нерухомість, то родина володіє двома квартирами у Володимирі та двома – у Луцьку, одним дачним будинком та гаражем. Земельних ділянок у власності родини аж дві, загальна площа яких становить 1750 кв.м. Транспортні засоби також є, проте не у Ярослава Анатолійовича, а в його родини у вигляді ВАЗ 2107 та «Шевроле». Є ще трохи акцій  та цінних паперів.  Як у пана Ярослава, так і його найближчих родичів.

Заступник міського голови Лариса Кулікова за минулий рік отримала дохід загальною сумою 114924 гривні, з яких 100387 заробітна плата, 8537 – дивіденди та 6000 – від оренди. Є у Лариси Володимирівни  нерухоме майно у вигляді двох земельних ділянок загальною площею 2582 кв.м. та двох квартир: одна площею  70 кв.м, друга – 40,5 кв. м. Поряд з тим у пані Кулікової є вклади у банках, загальна сума яких 46423 гривні.

Секретар міської ради – заступник міського голови Олег Свідерський за минулий рік отримав 92182 гривні загального грошового сукупного доходу, з яких на заробітну плату припадає 73262 гривні, решта – матеріальна винагорода. У членів його родини сукупний дохід  набагато скромніший та становить за рік 27189 гривень.  Є в пана Олега задекларовані два автомобілі: ЗАЗ 110207 2006 р.в. та ВАЗ 2121 1986 р.в.. Квартири у власності секретар немає, бо проживає на 49,9 метрах квадратних житла членів своєї сім’ї. Проте ось земельні ділянки таки вдалося пану Олегу нажити. Їх у нього аж дві: одна в районі, площею 10889 квадрати та у місті – 1000 метри квадратних.  Зберігається 6921 гривня на банківському рахунку.

Керуючий справами Наталія Прогонюк за минулий рік отримала 113 870 гривень сукупного доходу, з яких – 97605 гривень – заробітна плата. Решта – інші доходи та навіть кредит, який Наталя Тарасівна взяла у минулому році та задекларувала. Є у неї квартира у 48,7 кв.м і …. більше нічого. Одні фінансові зобов’язання.

Ось така картина. Не такі  уже мільйони заробляють наші керівники, які обіймають високі посади у міській раді. Тим більше, на початку було вказано, що усі суми, вказані в деклараціях, без врахування отого мінусу, який припадає на податки та збори. Може хтось буде дивуватися з того, що дехто з них їздить на шикарних авто, проживає у добротних маєтках, проте в декларації про це анічичирк. Але то вже не справа журналістів. Бо їм і так іноді затикають рота, якщо вони влазять не у свої справи та виносять на світ Божий те, що дехто не хоче. Усе ніяк не можуть звикнути до того, що рано чи пізно статки, отримані за рахунок коштів платників податків, доведеться оприлюднювати.

 

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!