Верховна Рада ліквідувала неточність у трактуванні податкового кодексу, яка стосується визначення термінів і комерційних операцій на ринку вживаних товарів. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

Зміни дали можливість офіційним автодилерам продавати б/у автомобілі, сплачуючи ПДВ тільки з маржі. За закон №3046-д в цілому проголосувало 234 народних депутати.

«Це законопроект про трейд-ін. Сьогодні якщо дилер-платник ПДВ бере машину у неплатника-фізособи, і потім знову продає її неплатнику, то держава вимагає довести однорідність: машина повинна бути одного року випуску та однієї моделі, і ти повинен заплатити ПДВ з усієї суми. Держава один раз вже ПДВ отримало, коли особа купувала машину, і претендує повторно. Законопроектом пропонується стягувати тільки з маржі», – заявив один з авторів законопроекту Роберт Горват.

Доопрацьований документ стосується не тільки договорів комісії, а й інших правових договорів. Автори закону зазначають, що недопрацьований законопроект у цій сфері веде до тінізації ринку та пошуку шляхів оптимізації, зокрема, через підміну в деяких країнах програми обміну старої машини на нову чи іншу вживану (трейд-ін) різними комісійними схемами, які не поповнюють бюджет.

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!