Як ми вже згадували, у рамках пілотного проекту Національна поліція має намір ввести «шкільних поліцейських”.  Така ідея прийшла в голову очільниці Хатії Деканонідзе, яка зазначила, що  поліцейські повинні стати друзями для школярів, а не тільки виконувати функцію органів правопорядку. 

Ця ідея як ніколи є на часі, особливо в теперішній час, коли  у мирних та далеко від зони конфлікту  населених пунктах, гинуть та страждають люди. Повідомлення про замінування громадських будівель, підозрілі кульки, неконтрольована кількість зброї, яка «гуляє по країні» та ряд інших причин змушують батьків хвилюватися за своїх чад.

За останні кілька років ми вже звикли до того, що широкорозреколамовані ідеї та задуми влади в результаті стають одноразовими акціями, або ж дешевим політичним піаром. Попри те, ми не перестаємо вірити тому, що нам обіцяють. Так і цього разу, бо від того, чи запрацює отой пілотний проект по усій країні, залежатиме безпека та життя наших дітей, які більшу половину дня проводять у стінах навчального закладу. 

А допоки цю ідею проштовхують та навчають поліцейських тонкощам спілкування із школярами різного віку, ми звернулися за коментарем до начальника управління освіти виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Дмитра Здіховського. Адже кому, як не освітянам доведеться впроваджувати оту новацію та створювати умови для партнерських відносин між школярами та людьми у формі.

Як зазначив Дмитро Андрійович,  цю новацію він та педагогічний колектив сприйняв дуже позитивно, бо вона як ніколи на часі, адже в країні існує терористична загроза. Крім того,  чим же звичайні школи гірші від елітних, де діє пропускна система, налагоджений контроль за порядком у приміщеннях навчальних закладах. Ось тільки хочеться, щоб це було системним, а не разовою піар-акцією перед телекамерами.

Але є ще  один психологічний  момент, який варто враховувати при впровадженні подібного проекту в школах, – присутність там поліцейського. Ми чомусь звикли, що поліція там, де вже щось стається. Однак Дмитро Андрійович спокійно так це сприйняв та навіть наголосив, що в правовій державі з самого дитинства кожна  людина повинна розуміти – перед законом усі рівні. І виконання закону – повинно бути святим обов’язком. І саме присутність поліцейських в навчальних закладах симулюватиме дітей до порядку, привчатиме до законності та відповідальності за свої вчинки.  Крім того,  саме страж порядку забезпечуватиме   та гарантуватиме безпеку школярам та вчительському персоналу  під час навчального процесу. Саме за таким принципом живуть європейські країни. Але тут ще хочеться додати від себе: в Європі відповідальність за законом для усіх однакова, а в нас – чомусь вибіркова.

І насамкінець. Ось тільки чи вистачить поліцейських на всі навчальні заклади? Чи не перекладуть на плечі сільських дільничних ще й додаткове навантаження – чергувати у школах? А чи може до того часу, як на повну запрацює цей проект, вже по селах й шкіл не залишиться? Питань багато – відповідей чекатимемо.

Людмила Гнатюк

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!