Писанкарство має тисячолітню історію. Це прадавнє мистецтво сягає коренями ще дохристиянських культів (яйце як символ народження, джерело життя, асоціація жовтка із Сонцем і т. д.). Після прийняття християнства писанкарство не було забуте, а навпаки, воно стало невід’ємною частиною народних традицій підготовки до Великодня.

Виготовлення писанок – добра традиція, чимало літ зберігається та примножується у нашому місті. Так 15 квітня у Володимирі-Волинському, у культурно-мистецькому центрі, розпочався конкурс юних писанкарів.

Як пояснили нам організатори,  головною метою даного конкурсу є перш за все популяризація традиційних технік декорування писанок на Волині.

Юні писанкарі працювали кілька годин, за ними уважно спостерігало поважне журі, до складу якого увійшли вчителі Володимир-Волинської дитячої художньої школи, представники міської влади, працівники культури.

Організатори конкурсу переконані, що поки люди пишуть писанки, доти буде панувати на світі любов, мир і злагода. В ході конкурсу говорилося й про те, що писанка – символ радості, всепрощення і великоднього привіту.

На широкий загал роботи конкурсантів будуть виставлені на передвеликодньому ярмарку, який пройде у місті 16 квітня. Там журі також оголосить і відзначить переможців конкурсу юних писанкарів.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!