Чому тепле молоко не допомагає заснути, як побороти гикавку і чи такі вже корисні для нас яблука, як ми звикли вважати?

У питаннях, що стосуються здоров’я, люди часто дотримуються міфів, народжених ще нашими бабусями. Експерти перевірили, наскільки достовірні деякі наші уявлення про здоровий спосіб життя і ось що виявилось…

 

Міф 1. У шкірці хліба маса корисного

Насправді: мікробіологи і дієтологи давно довели: корисні речовини, що містяться в хлібі, є як в шкірці, так і в м’якушці. Хліб – це не овоч і не фрукт, де цей факт насправді має місце.

 

Міф 2. Якщо вийти на вулицю з мокрим волоссям, то застудишся

Насправді: ти, звичайно, замерзнеш. Але вийти на вулицю з мокрою головою ще не означає захворіти. Експерименти довели, що в таких випадках люди хворіють не частіше за інших.

 

Міф 3. Яблуко в день – і зі здоров’ям немає проблем

Насправді: в цьому сенсі набагато більш ефективні ягоди чорниці та лохини. Вони багаті антиоксидантами і містять волокна, необхідні для гарного травлення. Яблуко, звісно, теж дуже корисне, але такого вираженого ефекту «здоров’я» не має.

Міф 4. Щоб позбутися від гикавки, потрібно злякатися

Насправді: більшість домашніх і народних засобів проти гикавки неефективні. Найдієвіший спосіб – проковтнути – це 1 чайну ложку цукрового піску. Це допомагає в 9 з 10 випадків.

 

Міф 5. Риба в раціоні робить нас розумнішими

Насправді: дітям у віці до 4 років риба дійсно вкрай необхідна для розвитку мозку. А ось пізніше її можна замінити авокадо, горіхами і рапсовим маслом – ефект буде той же.

 

Міф 6. Не можна купатися, як мінімум, годину після їжі

Насправді: їжа в процесі перетравлення уповільнює активність організму. Але просто перебувати в водоймі, грати або повільно плавати – абсолютно нешкідливо.

 

Міф 7. Тепле молоко допомагає швидше заснути

Насправді: молоко дійсно містить невелику частку речовини триптофан, яка володіє заспокійливою дією. Але тієї дози, яка міститься в склянці молока, недостатньо. Щоб домогтися розслаблення і засипання, потрібно випити кілька літрів. Хороший сон після склянки молока вчені пояснюють ефектом плацебо.

 

Міф 8. Щоб тканини органів та м’язів людини були здоровими, потрібно неодмінно вживати тваринний білок (м’ясо)

Насправді: вживання білку необхідне для сбалансованості харчування, а отже і здоров’я людини. Проте, це не обов’язково повинен бути білок саме тваринного походження (м’ясо), це по-перше. А по-друге, синтез білку в організмі людини відбувається загалом за таким же принципом, за яким він відбувається в травоядних тварин – вони м’яса не вживають взагалі, проте воно в їх тілі присутнє в повномірних кількостях, і потім вже це їх м’ясо люди вживають для поповнення власних запасів білку. Організм же людини цілком може обійтись і без цих “посередників”. Мало того… Недавні дослідження остаточно довели, що вживання м’яса несе неабияку шкоду людському здоров’ю.  І навпаки, чим більше досліджують тему вегетаріанства, тим впевненіше приходять до висновку, що це корисно (дізнайтесь про 7 плюсів вегетаріанства). Полюбіть овочі! 😉

 

 

Міф 9. Спати потрібно 8-9 годин на добу.

Насправді: не обов’язково кожному спати 8-9 годин. Тривалість сну – справа суто індивідуальна. Якщо ви наперекір своєму організму будете примушувати його спати довше, вам гарантована хронічна втома. При цьому, якщо ви регулярно не досипаєте, організм рано чи пізно почне також давати збої. У всьому повинна бути помірність і розумний підхід. Просто прислухайтесь до свого тіла.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!