З переходом до ринкових тарифів та прийняттям закону «Про ринок електроенергії України» буде введено абонентську плату за приєднання квартири або будинку до електромережі.

Українці будуть зобов’язані платити за світло незалежно від того, користуються вони цією електрикою, чи ні. Про це нещодавно розповів експерт з питань енергетики Валентин Землянський.

«Рано чи пізно буде прийнято закон про ринок електроенергії України, в якому передбачена така ж штука, як і з газом: ви будете зобов’язані платити абонентську плату за приєднання до мереж», – розповів експерт. – При цьому тариф буде «плаваючим» залежно від проектної потужності. За обсягом потужності, яка заведена на квартиру або будинок, і будемо платити абонентську плату – незалежно від того, користуємося електроенергією чи ні», – зазначив Землянський, підкресливши, що Україна планує ввести єдиний тариф, щоб всі споживачі платили за єдиною ціною.

«Ми зараз дружно рухаємося до єдиного тарифу: ми повинні отримати десь 1,78 грн./кВт у підсумку. З таким тарифом мають бути прибрані всілякі соціальні норми і всі повинні платити однаково. Тож якщо вийдемо на рівень ринкових тарифів, то вище ми платити не будемо», – підсумував Землянський.  

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!