Жителі Дніпропетровської області отримують найякісніший газ, у той час як паливо, яке надходить населенню Донецької та Львівської областей, має найнижчу калорійність. Такими є результати аналізу фізико-хімічних показників у березні 2016 року по всій системі газопроводів, повідомляє відділ зв’язків з громадськістю оператора української ГТС ПАТ «Укртрансгаз».

Так, згідно з дослідженням, середнє значення теплоти згоряння в Дніпропетровській області становить 8478 ккал/куб. м, а в Донецькій області – 8091 ккал/куб. м. У Львівській трохи краще – 8097 ккал/куб. м.

«Укртрансгаз» звертає увагу на те, що компанія здійснює тільки транспортування природного газу, що поставляється в магістральні газопроводи, і не має технічної можливості погіршувати або змінювати його якість.

Нагадаємо, у квітні 2016 року для побутових споживачів газу набули чинності нові правила розрахунків за газопостачання. Зміни пов’язані з введенням європейської моделі газового ринку в Україні. Щомісячний платіж за газ складатиметься із двох частин. Розмір першої залежатиме від обсягу спожитого газу. Друга частина буде фіксованою, це свого роду абонентська плата споживача за доступ до потужності газопроводу.

Абонентська плата за доступ до розподільної трубі буде від 17 до 29 гривень на місяць. Залежно від того, який встановлено лічильник і які прилади ви використовуєте у домашньому господарстві: якщо тільки плита – 17 гривень, якщо котел – 29 гривень.

Раніше оплата за транспортування газу була закладена в кінцеву ціну газу для споживача, а після переходу на нову систему цієї складової вже не буде в рахунках, що виставляються компаніями-постачальниками.

Тому з квітня споживачі платитимуть за газ за двома договорами: за використаний газ (за контрактом з компанією-постачальником) і за доставку газу (за контрактом із газорозподільною компанією) – тобто за доступ до потужності газопроводу.

 

Якщо Ви знайшли помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter. Дякуємо!